Holdturnering 2020 / 2021

Vesterbro Backgammon Klub II ─ 2. division B (Øst)


Holdkaptajn

2572 Ulrik Andersen

Hjemmebane

Oehlenschlægersgades Skole
Oehlenschlægersgade 55-57
1663 København V
Danmark
50876604

Stamhold

Vesterbro Backgammon Klub

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 2572 Ulrik Andersen 1043,50 1 1 0 1
2 18435 Kim Frühstück 978,94 1 1 0 1
3 6761 Morten Kidal 1070,10 2 1 1 0
4 844 Jakob Rosenkilde 986,28 0 0 0 0
5 2707 Niels Büchler-Friis 1018,37 0 0 0 0
6 5048 Rie Graversen 896,62 1 0 1 -1
7 5533 Jette Holm 982,36 1 0 1 -1
8 5560 Joel Ostrowski 1080,09 1 0 1 -1

Kampprogram

Torsdag d. 3. september 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Darwin's Descendants
Torsdag d. 10. september 2020 kl. 19:00
Easy Take II 2 – 2 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 17. september 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Vores Hold
Torsdag d. 24. september 2020 kl. 19:00
Familien Nemesis II vs Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 1. oktober 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Team Bartof
Torsdag d. 8. oktober 2020 kl. 19:00
Næstved Backgammon vs Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 22. oktober 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Ringsted III
Torsdag d. 29. oktober 2020 kl. 19:00
Firstmovers vs Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 5. november 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Lødigt II
Torsdag d. 12. november 2020 kl. 19:00
Absalon II vs Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 19. november 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs KBgK III
Torsdag d. 26. november 2020 kl. 19:00
Darwin's Descendants vs Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 3. december 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Easy Take II
Torsdag d. 10. december 2020 kl. 19:00
Vores Hold vs Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 7. januar 2021 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Familien Nemesis II
Torsdag d. 14. januar 2021 kl. 19:00
Team Bartof vs Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 21. januar 2021 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Næstved Backgammon
Torsdag d. 28. januar 2021 kl. 19:00
Ringsted III vs Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 4. februar 2021 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Firstmovers
Torsdag d. 11. februar 2021 kl. 19:00
Lødigt II vs Vesterbro Backgammon Klub II
Lørdag d. 6. marts 2021 kl. 11:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Absalon II
Spillested: 1. runde
KBgK III vs Vesterbro Backgammon Klub II
Spillested: 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund