Holdturnering 2021 / 2022

Langebro ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

20209 Jan Petersen

Hjemmebane

Cafe Fatamorgana
Borups Plads 26
2200 København N
Danmark

Stamhold

Langebro-Firstmovers

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 20209 Jan Petersen 1136,62 20 8 12 -4
2 19545 Patrick Toxværd IM 1147,28 19 7 12 -5
3 3618 Jens Hareskov Christensen 1152,99 19 10 9 1
4 3999 Jan Bendesen 1220,99 17 10 7 3
5 441 Rune Færevåg 1099,99 8 4 4 0
6 9545 Karina Langhoff de Thurah 1038,26 3 1 2 -1
7 5 Allan Christensen 1194,67 1 1 0 1
8 5825 Jan Larsen 1157,25 1 1 0 1
9 9764 Steen Haff 1130,30 0 0 0 0
10 13484 Anni Bech Nielsen 999,71 0 0 0 0

Kampprogram

Torsdag d. 2. september 2021 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 9. september 2021 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 16. september 2021 kl. 19:00
Roskilde BgK (O) 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 30. september 2021 kl. 19:00
BK Sjovhed 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 7. oktober 2021 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 14. oktober 2021 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 Familien Nemesis
Torsdag d. 28. oktober 2021 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 4. november 2021 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb (M) 0 – 4 Langebro
Torsdag d. 11. november 2021 kl. 19:00
Mama Boyz 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 18. november 2021 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Hatten (O)
Torsdag d. 25. november 2021 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Lødigt
Torsdag d. 2. december 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 9. december 2021 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Roskilde BgK (O)
Torsdag d. 13. januar 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 BK Sjovhed
Torsdag d. 20. januar 2022 kl. 19:00
Langebro 0 – 4 Nemo
Torsdag d. 27. januar 2022 kl. 19:00
Familien Nemesis 4 – 0 Langebro
Søndag d. 30. januar 2022 kl. 11:00
Horsens (O) 4 – 0 Langebro
Spillested: Horsens
Langebro 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Torsdag d. 10. februar 2022 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Tirsdag d. 1. marts 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Absalon
Lørdag d. 19. marts 2022 kl. 11:00
Langebro 3 – 1 Mama Boyz
Spillested: Ishøj, 1. runde. kl. 11.00
Hatten (O) 2 – 2 Langebro
Spillested: Ishøj, 2. runde. kl. 15.00
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund