Holdturnering 2019 / 2020

Malmö Backgammonklubb ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

1509 IM Mårten Howe

Hjemmebane

Ölkaféet
Södra Skolgatan 43
SE-214 22 Malmö
Sverige
+46 40301066

Stamhold

Malmö Backgammonklubb

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 1509 Mårten Howe IM 1244,48 22 16 6 10
2 3650 Robert Palumbo 1203,26 22 12 10 2
3 4894 Johan Furemar Miörner 1061,39 10 6 4 2
4 4059 Thomas Tenland IM 1292,55 2 2 0 2
5 3948 Fredrik Carlsson IM 1210,66 23 12 11 1
6 3644 Joachim Lindgren 1139,43 18 9 9 0
7 3639 Aron Tendler IM 1198,88 6 3 3 0
8 3638 Dan Bogenberg 1020,99 1 0 1 -1

Kampprogram

Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 2 – 2 Absalon
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Mama Boyz 0 – 4 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Familien Nemesis
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Lørdag d. 2. november 2019 kl. 10:00
Lødigt 1 – 3 Malmö Backgammonklubb
Malmö Backgammonklubb 2 – 2 Lødigt
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
13. Brigade 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Nemo
Torsdag d. 19. december 2019 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 KBgK
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Lørdag d. 25. januar 2020 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Spillested: Vejle, 1. runde
Malmö Backgammonklubb 2 – 2 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Familien Nemesis 4 – 0 Malmö Backgammonklubb
Søndag d. 2. februar 2020 kl. 10:00
Malmö Backgammonklubb 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Spillested: København
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Spillested: København
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Langebro
Torsdag d. 20. februar 2020 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 4 – 0 Mama Boyz
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 13. Brigade
Spillested: København, 1. runde kl. 11
KBgK 0 – 4 Malmö Backgammonklubb
Spillested: København, 2. runde
Lørdag d. 7. marts 2020 kl. 10:00
Malmö Backgammonklubb 1 – 3 Mama Boyz
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 2
Lørdag d. 21. marts 2020 kl. 10:00
Malmö Backgammonklubb vs Soirée Dansante
Spillested: Valby, runde 1
Malmö Backgammonklubb vs Nemo
Spillested: Valby, runde 3
Lørdag d. 29. august 2020 kl. 10:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Soirée Dansante
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 1
Mama Boyz 3 – 1 Malmö Backgammonklubb
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 2
Nemo 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 3
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund