Holdturnering 2019 / 2020

Nemo ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

2382 GM Morten Lassen

Hjemmebane

Café Nemoland
Fabriksområdet 52, Christiania
1440 København K
Danmark

Stamhold

Nemo

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 2791 Thomas Wærling Hansen GM 1202,98 18 14 4 10
2 2382 Morten Lassen GM 1229,98 12 8 4 4
3 1387 Pernille Rosendal 1123,72 10 7 3 4
4 12 Henrik Bang 1143,41 4 4 0 4
5 7699 Thomas Holm 1267,39 5 4 1 3
6 66 Jens Lauridsen 1084,40 6 3 3 0
7 9601 Gustav Hansen 1178,33 4 2 2 0
8 1604 Sabrina Milling Petersen 1091,06 0 0 0 0
9 3032 Thomas Jespersen GM 1158,59 11 5 6 -1
10 666 Frederik Bentler 1133,39 1 0 1 -1
11 6495 Søren Andersen IM 1164,16 11 4 7 -3
12 2150 Mads Andersen IM 1167,66 18 7 11 -4

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
KBgK 2 – 2 Nemo
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Nemo
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Nemo
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Nemo 4 – 0 Søernes Ølbar Backgammon
Lørdag d. 2. november 2019 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 0 – 4 Nemo
Spillested: Vejle, 1. runde
Nemo 2 – 2 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Absalon
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Mama Boyz 4 – 0 Nemo
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Familien Nemesis
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Nemo
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 KBgK
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Nemo 3 – 1 13. Brigade
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Nemo 4 – 0 Lødigt
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Nemo 4 – 0 Soirée Dansante
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Nemo
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 Nemo
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Nemo 2 – 2 Familien Nemesis
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Nemo 3 – 1 Mama Boyz
Spillested: København, 2. runde
Lørdag d. 21. marts 2020 kl. 10:00
Nemo vs Mama Boyz
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 1
Soirée Dansante vs Nemo
Spillested: Valby, runde 2
Malmö Backgammonklubb vs Nemo
Spillested: Valby, runde 3
Lørdag d. 29. august 2020 kl. 10:00
Nemo 4 – 0 Mama Boyz
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 1
Nemo 0 – 4 Soirée Dansante
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 2
Nemo 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 3
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund