Holdturnering 2019 / 2020

Soirée Dansante ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

7591 GM Michael Weile

Hjemmebane

Cafe 3. Halvleg (Valby Idrætspark)
Julius Andersens Vej 1
2450 København SV
Danmark
26 84 15 36

Stamhold

Soirée Dansante

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 17606 Kasper Nagel Nielsen IM 1307,32 14 10 4 6
2 10720 Søren Larsen IM 1205,77 9 7 2 5
3 7590 Freddie Noer GM 1284,22 21 11 10 1
4 7591 Michael Weile GM 1250,02 15 8 7 1
5 6005 Jens Chr. Pedersen IM 1116,24 14 7 7 0
6 16929 Per Strandvig Sørensen 1145,76 2 1 1 0
7 1954 Marianne Petersen 1093,29 7 3 4 -1
8 9331 Karsten Bølge 1166,76 5 2 3 -1
9 7712 Henrik Løber GM 1088,35 1 0 1 -1
10 7175 Thomas Fuglheim 1142,97 12 5 7 -2

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
Absalon 4 – 0 Soirée Dansante
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Mama Boyz 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 Lødigt
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Soirée Dansante
Lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 0 – 4 Soirée Dansante
Spillested: Valby Idrætspark, 1. runde
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
KBgK 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 Absalon
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 4 – 0 13. Brigade
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Mama Boyz
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Lødigt 0 – 4 Soirée Dansante
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Familien Nemesis
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Nemo 4 – 0 Soirée Dansante
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Soirée Dansante 2 – 2 KBgK
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Soirée Dansante 4 – 0 Team Casino Munkebjerg
Spillested: København, 2. runde
Lørdag d. 21. marts 2020 kl. 10:00
Malmö Backgammonklubb vs Soirée Dansante
Spillested: Valby, runde 1
Soirée Dansante vs Nemo
Spillested: Valby, runde 2
Mama Boyz vs Soirée Dansante
Spillested: Valby, runde 3
Lørdag d. 29. august 2020 kl. 10:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Soirée Dansante
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 1
Nemo 0 – 4 Soirée Dansante
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 2
Soirée Dansante 2 – 2 Mama Boyz
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 3
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund