Holdturnering 2019 / 2020

KBgK ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

1096 IM Peter-Michael Valeur Bosse

Hjemmebane

Buchard & Fobian (Valby-hallen)
Julius Andersens Vej 3
2450 København SV
Danmark

Stamhold

KBgK

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 6973 Michael Krakus 1213,44 15 9 6 3
2 8093 Claus Elken IM 1195,48 4 3 1 2
3 2070 Henrik Vejlø 1152,08 4 2 2 0
4 5680 Henrik Larsen 1101,73 2 1 1 0
5 6887 Ole Michael Nielsen 1162,62 2 1 1 0
6 1820 Marc Brockmann Olsen IM 1227,51 0 0 0 0
7 12652 Clement Breum 1201,57 19 9 10 -1
8 1683 Tue Rasmussen 1083,10 5 2 3 -1
9 19486 Thomas Kristensen GM 1282,80 3 1 2 -1
10 5343 Theis Rasmussen 1159,68 1 0 1 -1
11 4107 Søren Bejder 1116,97 7 2 5 -3
12 1096 Peter-Michael Valeur Bosse IM 1230,70 18 7 11 -4
13 2174 Mads Peter Andersen GM 1162,37 4 0 4 -4
14 19170 Hallur Jon Bluhme Sævarsson IM 1119,78 4 0 4 -4

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
KBgK 3 – 1 13. Brigade
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
KBgK 2 – 2 Lødigt
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
KBgK 2 – 2 Nemo
Lørdag d. 28. september 2019 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 3 – 1 KBgK
Spillested: Vejle, 1. runde
KBgK 0 – 4 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Absalon 1 – 3 KBgK
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
KBgK 2 – 2 Mama Boyz
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 KBgK
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
KBgK 0 – 4 Langebro
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
KBgK 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
13. Brigade 1 – 3 KBgK
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Lødigt 3 – 1 KBgK
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 KBgK
Torsdag d. 19. december 2019 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 KBgK
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
KBgK 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
KBgK 3 – 1 Absalon
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Mama Boyz 2 – 2 KBgK
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
KBgK 1 – 3 Familien Nemesis
Torsdag d. 20. februar 2020 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 4 – 0 KBgK
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Langebro 0 – 4 KBgK
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Soirée Dansante 2 – 2 KBgK
Spillested: København, 1. runde kl. 11
KBgK 0 – 4 Malmö Backgammonklubb
Spillested: København, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund