Kampprogram for Holdturnering 2020 / 2021

Elitedivisionen (Landsdækkende)




Kampe – Alle


Torsdag d. 3. september 2020 kl. 19:00
Hatten 1 – 3 Familien Nemesis
Lødigt 3 – 1 Langebro
Malmö Backgammonklubb 4 – 0 Nemo
Mama Boyz 2 – 2 Absalon
Soirée Dansante 2 – 2 BK Sjovhed
Torsdag d. 10. september 2020 kl. 19:00
Absalon 3 – 1 Hatten
BK Sjovhed 4 – 0 Roskilde BgK
Familien Nemesis 2 – 2 Lødigt
Langebro 2 – 2 Soirée Dansante
Malmö Backgammonklubb 1 – 3 Mama Boyz
Torsdag d. 17. september 2020 kl. 19:00
Hatten vs Malmö Backgammonklubb
Lødigt vs Absalon
Mama Boyz vs Nemo
Roskilde BgK vs Langebro
Soirée Dansante 0 – 0 Familien Nemesis
Torsdag d. 24. september 2020 kl. 19:00
Absalon vs Soirée Dansante
Familien Nemesis vs Roskilde BgK
Malmö Backgammonklubb vs Lødigt
Mama Boyz vs Hatten
Nemo vs BK Sjovhed
Lørdag d. 26. september 2020 kl. 11:00
Horsens vs Lødigt
Spillested: Horsens, 1. runde
Lødigt vs Horsens
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 1. oktober 2020 kl. 19:00
BK Sjovhed vs Langebro
Hatten vs Nemo
Lødigt vs Mama Boyz
Roskilde BgK vs Absalon
Soirée Dansante vs Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 8. oktober 2020 kl. 19:00
Familien Nemesis vs BK Sjovhed
Hatten vs Lødigt
Malmö Backgammonklubb vs Roskilde BgK
Mama Boyz vs Soirée Dansante
Nemo vs Langebro
Torsdag d. 22. oktober 2020 kl. 19:00
BK Sjovhed vs Absalon
Langebro vs Familien Nemesis
Lødigt vs Nemo
Roskilde BgK vs Mama Boyz
Soirée Dansante vs Hatten
Lørdag d. 24. oktober 2020 kl. 11:00
Horsens vs Malmö Backgammonklubb
Spillested: Horsens, 1. runde
Malmö Backgammonklubb vs Horsens
Spillested: Horsens, 2. runde
Søndag d. 25. oktober 2020 kl. 11:00
Horsens vs Nemo
Spillested: Horsens, 1. runde
Nemo vs Horsens
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 29. oktober 2020 kl. 19:00
Absalon vs Langebro
Hatten vs Roskilde BgK
Lødigt vs Soirée Dansante
Malmö Backgammonklubb vs BK Sjovhed
Nemo vs Familien Nemesis
Torsdag d. 5. november 2020 kl. 19:00
BK Sjovhed vs Mama Boyz
Familien Nemesis vs Absalon
Langebro vs Malmö Backgammonklubb
Roskilde BgK vs Lødigt
Soirée Dansante vs Nemo
Torsdag d. 12. november 2020 kl. 19:00
Hatten vs BK Sjovhed
Malmö Backgammonklubb vs Familien Nemesis
Mama Boyz vs Langebro
Nemo vs Absalon
Soirée Dansante vs Roskilde BgK
Torsdag d. 19. november 2020 kl. 19:00
Absalon vs Malmö Backgammonklubb
BK Sjovhed vs Lødigt
Familien Nemesis vs Mama Boyz
Langebro vs Hatten
Roskilde BgK vs Nemo
Lørdag d. 21. november 2020 kl. 11:00
Horsens vs Hatten
Spillested: Horsens, 1. runde
Horsens vs Roskilde BgK
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 26. november 2020 kl. 19:00
Absalon vs Mama Boyz
BK Sjovhed vs Soirée Dansante
Familien Nemesis vs Hatten
Langebro vs Lødigt
Nemo vs Malmö Backgammonklubb
Lørdag d. 28. november 2020 kl. 11:00
Horsens vs Familien Nemesis
Spillested: Horsens, 1. runde
Familien Nemesis vs Horsens
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 3. december 2020 kl. 19:00
Hatten vs Absalon
Lødigt vs Familien Nemesis
Mama Boyz vs Malmö Backgammonklubb
Roskilde BgK vs BK Sjovhed
Soirée Dansante vs Langebro
Lørdag d. 5. december 2020 kl. 11:00
Horsens vs Mama Boyz
Spillested: Horsens, 1. runde
Mama Boyz vs Horsens
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 10. december 2020 kl. 19:00
Absalon vs Lødigt
Familien Nemesis vs Soirée Dansante
Langebro vs Roskilde BgK
Malmö Backgammonklubb vs Hatten
Nemo vs Mama Boyz
Torsdag d. 17. december 2020 kl. 19:00
Nemo vs Roskilde BgK
Spillested: København, 1. runde
BK Sjovhed vs Hatten
Spillested: København, 2. runde
Torsdag d. 7. januar 2021 kl. 19:00
Roskilde BgK vs Familien Nemesis
Soirée Dansante vs Absalon
Hatten vs Mama Boyz
Spillested: Munkebjerg, Vejle
Lødigt vs Malmö Backgammonklubb
Spillested: Munkebjerg, Vejle
Lørdag d. 9. januar 2021 kl. 11:00
Horsens vs Soirée Dansante
Spillested: Horsens, 1. runde
Soirée Dansante vs Horsens
Spillested: Horsens, 2. runde
Søndag d. 10. januar 2021 kl. 11:00
Horsens vs Absalon
Spillested: Horsens, 1. runde
Absalon vs Horsens
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 14. januar 2021 kl. 19:00
Absalon vs Roskilde BgK
Langebro vs BK Sjovhed
Malmö Backgammonklubb vs Soirée Dansante
Mama Boyz vs Lødigt
Nemo vs Hatten
Torsdag d. 21. januar 2021 kl. 19:00
BK Sjovhed vs Familien Nemesis
Langebro vs Nemo
Lødigt vs Hatten
Roskilde BgK vs Malmö Backgammonklubb
Soirée Dansante vs Mama Boyz
Lørdag d. 23. januar 2021 kl. 11:00
Horsens vs BK Sjovhed
Spillested: Horsens, 1. runde
BK Sjovhed vs Horsens
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 28. januar 2021 kl. 19:00
Absalon vs BK Sjovhed
Familien Nemesis vs Langebro
Hatten vs Soirée Dansante
Mama Boyz vs Roskilde BgK
Nemo vs Lødigt
Torsdag d. 4. februar 2021 kl. 19:00
BK Sjovhed vs Malmö Backgammonklubb
Familien Nemesis vs Nemo
Langebro vs Absalon
Roskilde BgK vs Hatten
Lørdag d. 6. februar 2021 kl. 11:00
Horsens vs Langebro
Spillested: Horsens, 1. runde
Langebro vs Horsens
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 11. februar 2021 kl. 19:00
Absalon vs Familien Nemesis
Lødigt vs Roskilde BgK
Malmö Backgammonklubb vs Langebro
Mama Boyz vs BK Sjovhed
Nemo vs Soirée Dansante
Lørdag d. 6. marts 2021 kl. 11:00
BK Sjovhed vs Nemo
Spillested: København, 1. runde
Hatten vs Langebro
Spillested: København, 1. runde
Malmö Backgammonklubb vs Absalon
Spillested: København, 1. runde
Mama Boyz vs Familien Nemesis
Spillested: København, 1. runde
Roskilde BgK vs Horsens
Spillested: København, 1. runde
Soirée Dansante vs Lødigt
Spillested: København, 1. runde
Absalon vs Nemo
Spillested: København, 2. runde
Familien Nemesis vs Malmö Backgammonklubb
Spillested: København, 2. runde
Hatten vs Horsens
Spillested: København, 2. runde
Langebro vs Mama Boyz
Spillested: København, 2. runde
Lødigt vs BK Sjovhed
Spillested: København, 2. runde
Roskilde BgK vs Soirée Dansante
Spillested: København, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund