Holdturnering 2018 / 2019

Roskilde BgK ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

11350 Klaus Rydeng

Hjemmebane

Pipers hus
Frederiksborgvej 21
(inde i byparken)
4000 Roskilde
Danmark

Stamhold

Roskilde BgK

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 4413 Peter Lego Fursund IM 1174,45 18 10 8 2
2 4880 Jacob Markussen 1153,39 18 8 10 -2
3 11350 Klaus Rydeng 1187,59 15 9 6 3
4 4825 Niels Bergendorff IM 1261,78 11 5 6 -1
5 127 Katrine Pawlik 1094,91 10 7 3 4
6 1599 Peter Christiansen 1090,59 8 2 6 -4
7 4840 Peer Seipelt 1048,01 7 4 3 1
8 14273 Brian Pedersen IM 1194,68 1 1 0 1
9 77 George Velando IM 1137,15 0 0 0 0
10 14275 Morten Andersen 1177,24 0 0 0 0

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00
DBPS vs Roskilde BgK
Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00
Roskilde BgK 3 – 1 KBgK II
Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Roskilde BgK
Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Roskilde BgK
Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00
Roskilde BgK 2 – 2 Klaps
Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00
Mama Boyz II 1 – 3 Roskilde BgK
Lørdag d. 20. oktober 2018 kl. 12:00
Roskilde BgK 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Valby, 1. runde kl 12
Roskilde BgK 3 – 1 Horsens
Spillested: Valby, 2. runde
Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00
Roskilde BgK 1 – 3 Rulle Marie
Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00
Roskilde BgK 2 – 2 Slotters
Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00
Roskilde BgK 3 – 1 DBPS
Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00
KBgK II 2 – 2 Roskilde BgK
Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00
Roskilde BgK 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00
Klaps 3 – 1 Roskilde BgK
Lørdag d. 12. januar 2019 kl. 12:00
Vikingekrigerne 1 – 3 Roskilde BgK
Spillested: Odense, 1 .runde
Horsens 3 – 1 Roskilde BgK
Spillested: Odense, 2 .runde
Søndag d. 13. januar 2019 kl. 12:00
Odense Chang 1 – 3 Roskilde BgK
Spillested: Odense, 1 .runde
Roskilde BgK 2 – 2 Vikingekrigerne
Spillested: Odense, 2. runde
Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00
Roskilde BgK 0 – 4 Mama Boyz II
Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00
Rulle Marie 2 – 2 Roskilde BgK
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
Slotters 3 – 1 Roskilde BgK
Spillested: Ishøj, 1. runde
Roskilde BgK 2 – 2 Nemo
Spillested: Ishøj, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund