Holdturnering 2019 / 2020

Mama Boyz ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

2402 SGM Karsten Bredahl

Hjemmebane

BHG 44
Bådehavnsgade 44D
2450 København SV
Danmark
http://bhg44.dk/

Stamhold

Mama Boyz

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 7 Steen Grønbech SGM 1244,36 18 12 6 6
2 2325 Jess Danielsen GM 1185,08 19 11 8 3
3 2402 Karsten Bredahl SGM 1240,68 14 8 6 2
4 1078 Michael Larsen SGM 1304,35 2 2 0 2
5 1339 Lasse Hjorth Madsen IM 1242,17 0 0 0 0
6 8300 Casper Brandenborg 1121,78 13 6 7 -1
7 6791 Benjamin Lund IM 1190,79 22 10 12 -2
8 6744 Steen Søndergaard 1030,89 8 3 5 -2
9 7413 Jakob Rylander Holdt-Simonsen 1144,83 8 3 5 -2

Kampprogram

Lørdag d. 7. september 2019 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 1 – 3 Mama Boyz
Spillested: Vejle, 1. runde
Mama Boyz 3 – 1 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Mama Boyz 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Mama Boyz 0 – 4 Familien Nemesis
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Mama Boyz
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Mama Boyz 0 – 4 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
KBgK 2 – 2 Mama Boyz
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Mama Boyz 1 – 3 13. Brigade
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Mama Boyz 4 – 0 Nemo
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Mama Boyz
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Mama Boyz 3 – 1 Absalon
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Mama Boyz
Torsdag d. 19. december 2019 kl. 19:00
Lødigt 1 – 3 Mama Boyz
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Mama Boyz
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Mama Boyz 3 – 1 Langebro
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Mama Boyz 2 – 2 KBgK
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
13. Brigade 0 – 4 Mama Boyz
Torsdag d. 13. februar 2020 kl. 19:00
Absalon 1 – 3 Mama Boyz
Torsdag d. 20. februar 2020 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 4 – 0 Mama Boyz
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Mama Boyz 1 – 3 Lødigt
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Mama Boyz 3 – 1 Søernes Ølbar Backgammon
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Nemo 3 – 1 Mama Boyz
Spillested: København, 2. runde
Lørdag d. 7. marts 2020 kl. 10:00
Malmö Backgammonklubb 1 – 3 Mama Boyz
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 2
Lørdag d. 21. marts 2020 kl. 10:00
Nemo vs Mama Boyz
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 1
Mama Boyz vs Soirée Dansante
Spillested: Valby, runde 3
Lørdag d. 29. august 2020 kl. 10:00
Nemo 4 – 0 Mama Boyz
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 1
Mama Boyz 3 – 1 Malmö Backgammonklubb
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 2
Soirée Dansante 2 – 2 Mama Boyz
Spillested: Julius Andersens Vej 8, 2450 SV, runde 3
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund