Holdturnering 2019 / 2020

13. Brigade ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

27 Flemming Secher Nielsen

Hjemmebane

Den Franske Café
Sortedam Dossering 101
2100 København Ø
Danmark

Stamhold

13. Brigade

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 82 Allan Juul Stage 1135,70 20 10 10 0
2 8543 Bjarne Tholstrup Svendsen 1190,19 20 10 10 0
3 6204 Jens Quirin Hansen 1095,84 14 7 7 0
4 27 Flemming Secher Nielsen 1093,23 10 5 5 0
5 279 Gitte Dalgaard 1101,23 8 3 5 -2
6 1700 Steen Ørnvig 1106,51 11 4 7 -3
7 2653 Claus Berggreen 1101,50 3 0 3 -3
8 7587 Thomas Ferguson 1118,11 6 1 5 -4

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
KBgK 3 – 1 13. Brigade
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Lødigt
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Nemo
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
13. Brigade 1 – 3 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
13. Brigade 1 – 3 Absalon
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Mama Boyz 1 – 3 13. Brigade
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 1 – 3 13. Brigade
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 13. Brigade
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
13. Brigade 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
13. Brigade 1 – 3 KBgK
Lørdag d. 30. november 2019 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 1 – 3 13. Brigade
Spillested: Vejle, 1. runde
13. Brigade 2 – 2 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 4 – 0 13. Brigade
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Lødigt 1 – 3 13. Brigade
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Nemo 3 – 1 13. Brigade
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 4 – 0 13. Brigade
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 13. Brigade
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
13. Brigade 0 – 4 Mama Boyz
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Familien Nemesis
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 13. Brigade
Spillested: København, 1. runde kl. 11
13. Brigade 1 – 3 Langebro
Spillested: København, 2. runde
Lørdag d. 13. juni 2020 kl. 10:00
Hatten 3 – 1 13. Brigade
Spillested: Cafe Phenix, Valby Langgade 74, 2500 Valby
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund