Holdturnering 2020 / 2021

Absalon IV ─ 3. division A (Øst)


Holdkaptajn

9502 Wisam Neaman

Hjemmebane

Folkehuset Absalon
Sønder Blvd. 73
1720 København V
Danmark
42248021

Stamhold

Absalon

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 5059 Puya Sanati 995,62 1 1 0 1
2 1554 Kim Terkelsen 945,94 0 0 0 0
3 1688 Majid Memarzadeh 977,89 0 0 0 0
4 5026 Thomas Tærsbøl 954,52 0 0 0 0
5 15 Klaus Switon GM 1263,56 1 0 1 -1
6 1390 Ken Olesen 985,48 1 0 1 -1
7 8255 Elias Neaman 927,41 1 0 1 -1
8 8448 Henrik Damgaard Hansen 971,04 1 0 1 -1
9 9502 Wisam Neaman 894,06 1 0 1 -1

Kampprogram

Torsdag d. 3. september 2020 kl. 19:00
Absalon IV 0 – 3 Absalon VII
Torsdag d. 10. september 2020 kl. 19:00
Team Sirius 2 – 1 Absalon IV
Torsdag d. 17. september 2020 kl. 19:00
Absalon IV vs BMS Backgammon II
Torsdag d. 24. september 2020 kl. 19:00
Brønshøj II vs Absalon IV
Torsdag d. 1. oktober 2020 kl. 19:00
Absalon IV vs Næstved Backgammon II
Torsdag d. 8. oktober 2020 kl. 19:00
Absalon IV vs Nemo II
Torsdag d. 22. oktober 2020 kl. 19:00
KBgK V vs Absalon IV
Torsdag d. 29. oktober 2020 kl. 19:00
Absalon VII vs Absalon IV
Torsdag d. 5. november 2020 kl. 19:00
Absalon IV vs Team Sirius
Torsdag d. 12. november 2020 kl. 19:00
BMS Backgammon II vs Absalon IV
Torsdag d. 19. november 2020 kl. 19:00
Absalon IV vs Brønshøj II
Torsdag d. 26. november 2020 kl. 19:00
Næstved Backgammon II vs Absalon IV
Torsdag d. 3. december 2020 kl. 19:00
Nemo II vs Absalon IV
Torsdag d. 7. januar 2021 kl. 19:00
Absalon IV vs KBgK V
Torsdag d. 14. januar 2021 kl. 19:00
Absalon VII vs Absalon IV
Torsdag d. 21. januar 2021 kl. 19:00
Absalon IV vs Team Sirius
Torsdag d. 28. januar 2021 kl. 19:00
BMS Backgammon II vs Absalon IV
Torsdag d. 4. februar 2021 kl. 19:00
Absalon IV vs Brønshøj II
Torsdag d. 11. februar 2021 kl. 19:00
Næstved Backgammon II vs Absalon IV
Lørdag d. 6. marts 2021 kl. 11:00
Nemo II vs Absalon IV
Spillested: 1. runde
Absalon IV vs KBgK V
Spillested: 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund