Holdturnering 2019 / 2020

Horsens ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

9712 GM Michael Nielsen

Hjemmebane

ASV Horsens
Nørrebrogade 38A
8700 Horsens
Danmark

Stamhold

Horsens

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 3641 Keld Dyrmose 1220,90 15 10 5 5
2 5011 Jørgen Mohr Poulsen IM 1164,48 9 7 2 5
3 9712 Michael Nielsen GM 1210,08 19 11 8 3
4 8345 Kenneth Olesen GM 1262,56 14 8 6 2
5 9673 Brian Viholt 1207,67 7 4 3 1
6 5878 Inge Christoffersen GM 1106,97 10 5 5 0
7 2797 Johnny Pedersen 1191,49 6 3 3 0
8 1296 Erik Leth Johannsen 1007,60 2 0 2 -2
9 3311 Rolf Mørk Nielsen GM 1141,78 6 1 5 -4

Kampprogram

Lørdag d. 7. september 2019 kl. 10:00
Hatten 1 – 3 Horsens
Spillested: Horsens, 1. runde
Horsens 3 – 1 Mama Boyz II
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Horsens 2 – 2 Midtjylland
Spillested: Silkeborg
Lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 10:00
Phønix 0 – 4 Horsens
Spillested: Silkeborg, 1. runde
Horsens 1 – 3 Mama Lustra
Spillested: Silkeborg, 2. runde
Søndag d. 6. oktober 2019 kl. 10:00
Horsens 2 – 2 Næstved Backgammon
Spillested: Silkeborg, 1. runde
Mama Lustra 0 – 4 Horsens
Spillested: Silkeborg, 2. runde
Lørdag d. 12. oktober 2019 kl. 10:00
Horsens 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Horsens, kamp 1
Odense Chang 1 – 3 Horsens
Spillested: Horsens, kamp 2
Lørdag d. 2. november 2019 kl. 10:00
Horsens 2 – 2 Hatten
Spillested: Odense, 1. runde
Horsens 0 – 4 Klaps
Spillested: Odense, 2. runde
Søndag d. 3. november 2019 kl. 10:00
Horsens 3 – 1 Rulle Marie
Spillested: Odense, 1. runde
KBgK II 0 – 4 Horsens
Spillested: Odense, 2. runde
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Midtjylland 1 – 3 Horsens
Spillested: Silkeborg
Lørdag d. 30. november 2019 kl. 10:00
Roskilde BgK 2 – 2 Horsens
Spillested: Odense, 2. runde
Søndag d. 5. januar 2020 kl. 10:00
Rulle Marie 2 – 2 Horsens
Spillested: Lunden, 2. runde
Lørdag d. 11. januar 2020 kl. 10:00
Mama Boyz II 3 – 1 Horsens
Spillested: Horsens, 1. runde
Horsens 1 – 3 Roskilde BgK
Spillested: Horsens, 2. runde
Lørdag d. 1. februar 2020 kl. 10:00
Horsens 2 – 2 KBgK II
Spillested: Odense, 1. runde
Klaps 3 – 1 Horsens
Spillested: Odense, 2. runde
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Næstved Backgammon 2 – 2 Horsens
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Horsens 2 – 2 Phønix
Spillested: København, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund