Holdturnering 2019 / 2020

Vesterbro Backgammon Klub III ─ 3. division B (Øst)


Holdkaptajn

9091 Maja Micic Sterup

Hjemmebane

Oehlenschlægersgades Skole
Oehlenschlægersgade 55-57
1663 København V
Danmark

Stamhold

Vesterbro Backgammon Klub

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 9576 Homeyra Kazempour 959,64 15 9 6 3
2 5560 Joel Ostrowski 1052,99 5 4 1 3
3 9091 Maja Micic Sterup 882,97 5 4 1 3
4 3130 Birgit Jørgensen 942,54 12 7 5 2
5 4947 Irene Søndergaard 877,80 9 5 4 1
6 5533 Jette Holm 1005,95 9 5 4 1
7 18798 Jørgen Larsen 785,91 8 2 6 -4

Kampprogram

Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 Næstved Backgammon II
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Easy Take II 3 – 0 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 1 – 2 Brønshøj II
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Absalon V 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 CAS Team
Torsdag d. 17. oktober 2019 kl. 19:00
Kruttønden 1 – 2 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Ringsted IV 0 – 3 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 0 – 3 Kruttønden
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Næstved Backgammon II 1 – 2 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 1 – 2 Easy Take II
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Brønshøj II 1 – 2 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 Absalon V
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
CAS Team 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 Ringsted IV
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 Kruttønden
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Næstved Backgammon II 0 – 3 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 1 – 2 Easy Take II
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
Brønshøj II 0 – 3 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 13. februar 2020 kl. 19:00
CAS Team 1 – 2 Vesterbro Backgammon Klub III
Spillested: 2. runde
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 Absalon V
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 Ringsted IV
Spillested: 1. runde kl. 11
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund