Holdturnering 2020 / 2021

KBgK II ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

6973 Michael Krakus

Hjemmebane

Buchard & Fobian (Valby-hallen)
Julius Andersens Vej 3
2450 København SV
Danmark

Stamhold

KBgK

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 14964 Jesper Mølgård IM 1182,22 2 2 0 2
2 6973 Michael Krakus 1220,65 1 1 0 1
3 4107 Søren Bejder 1117,51 0 0 0 0
4 6825 Lars Valentin 1194,40 1 0 1 -1
5 2901 Bjørn Kroghsbo 1107,72 2 0 2 -2
6 9332 Tin Gavran 1055,29 2 0 2 -2

Kampprogram

Torsdag d. 3. september 2020 kl. 19:00
KBgK I 2 – 2 KBgK II
Torsdag d. 10. september 2020 kl. 19:00
Mama Boyz II 3 – 1 KBgK II
Torsdag d. 17. september 2020 kl. 19:00
KBgK II vs Ringsted I
Torsdag d. 24. september 2020 kl. 19:00
Mama Lustra vs KBgK II
Torsdag d. 1. oktober 2020 kl. 19:00
KBgK II vs Rulle Marie
Torsdag d. 8. oktober 2020 kl. 19:00
13. Brigade vs KBgK II
Lørdag d. 10. oktober 2020 kl. 11:00
KBgK II vs Odense Chang
Spillested: Odense, 1. runde
KBgK II vs Team Casino Munkebjerg
Spillested: Odense, 2. runde
Torsdag d. 29. oktober 2020 kl. 19:00
Ringsted II vs KBgK II
Torsdag d. 19. november 2020 kl. 19:00
KBgK II vs Ringsted II
Lørdag d. 21. november 2020 kl. 11:00
KBgK II vs Svendborg
Spillested: Odense, 1. runde
KBgK II vs Midtjylland
Spillested: Odense, 2. runde
Torsdag d. 26. november 2020 kl. 19:00
KBgK II vs KBgK I
Torsdag d. 3. december 2020 kl. 19:00
KBgK II vs Mama Boyz II
Torsdag d. 10. december 2020 kl. 19:00
Ringsted I vs KBgK II
Torsdag d. 7. januar 2021 kl. 19:00
KBgK II vs Mama Lustra
Torsdag d. 14. januar 2021 kl. 19:00
Rulle Marie vs KBgK II
Torsdag d. 21. januar 2021 kl. 19:00
KBgK II vs 13. Brigade
Lørdag d. 30. januar 2021 kl. 11:00
Odense Chang vs KBgK II
Spillested: Silkeborg 1. runde
Team Casino Munkebjerg vs KBgK II
Spillested: Silkeborg 2. runde
Lørdag d. 6. marts 2021 kl. 11:00
Midtjylland vs KBgK II
Spillested: København 1. runde
Svendborg vs KBgK II
Spillested: København 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund