Holdturnering 2021 / 2022

Lødigt ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

20773 IM Hans Kristian Mathiesen

Hjemmebane

Avenue Hotel
Åboulevard 29
1960 Frederiksberg C
Danmark

Stamhold

Lødigt

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 4444 Morten Jacobsen 1231,44 12 8 4 4
2 14227 Rasmus Hansen GM 1297,06 13 8 5 3
3 8578 Bjørn Fagerstrand 1167,69 4 3 1 2
4 10881 Reza Jamali IM 1199,38 15 8 7 1
5 2840 Nicolai Skov IM 1163,22 3 2 1 1
6 18804 Asger Kjeldsen IM 1199,48 4 2 2 0
7 2276 Joachim Fehler 1114,52 1 0 1 -1
8 9149 Inga Vigh-Pedersen 1064,73 2 0 2 -2
9 2111 Peter Friberg GM 1223,31 15 6 9 -3
10 4046 Martin Foldager IM 1162,73 3 0 3 -3
11 20773 Hans Kristian Mathiesen IM 1080,65 16 6 10 -4

Kampprogram

Torsdag d. 2. september 2021 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 9. september 2021 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Lødigt
Torsdag d. 16. september 2021 kl. 19:00
Lødigt 1 – 3 Absalon
Torsdag d. 30. september 2021 kl. 19:00
Lødigt 3 – 1 Mama Boyz
Torsdag d. 7. oktober 2021 kl. 19:00
Hatten (O) 2 – 2 Lødigt
Søndag d. 10. oktober 2021 kl. 11:00
Horsens (O) 2 – 2 Lødigt
Spillested: Horsens
Lødigt 1 – 3 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Torsdag d. 14. oktober 2021 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Nemo
Torsdag d. 28. oktober 2021 kl. 19:00
Lødigt 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 4. november 2021 kl. 19:00
Roskilde BgK (O) 2 – 2 Lødigt
Lørdag d. 20. november 2021 kl. 11:00
Malmö Backgammonklubb (M) 3 – 1 Lødigt
Lødigt 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Spillested: Malmø
Torsdag d. 25. november 2021 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Lødigt
Torsdag d. 2. december 2021 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Familien Nemesis
Torsdag d. 9. december 2021 kl. 19:00
Absalon 3 – 1 Lødigt
Torsdag d. 6. januar 2022 kl. 19:00
BK Sjovhed 3 – 1 Lødigt
Torsdag d. 13. januar 2022 kl. 19:00
Mama Boyz 0 – 4 Lødigt
Torsdag d. 20. januar 2022 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Hatten (O)
Tirsdag d. 1. februar 2022 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Lødigt
Spillested: Avenue Hotel.
Torsdag d. 10. februar 2022 kl. 19:00
Lødigt 1 – 3 Roskilde BgK (O)
Lørdag d. 19. marts 2022 kl. 11:00
Lødigt 2 – 2 BK Sjovhed
Spillested: Ishøj, 1. runde. kl. 11.00
Soirée Dansante 1 – 3 Lødigt
Spillested: Ishøj, 2. runde. kl. 15.00
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund