Holdturnering 2022 / 2023

Langebro ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

20209 Jan Petersen

Hjemmebane

Cafe Fatamorgana
Borups Plads 26
2200 København N
Danmark

Stamhold

Langebro-Firstmovers

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 3618 Jens Hareskov Christensen 1142,63 3 2 1 1
2 20209 Jan Petersen 1173,75 4 2 2 0
3 441 Rune Færevåg 1115,85 2 1 1 0
4 9764 Steen Haff 1130,11 0 0 0 0
5 13484 Anni Bech Nielsen 999,54 0 0 0 0
6 3999 Jan Bendesen 1215,80 3 1 2 -1
7 9545 Karina Langhoff de Thurah 1025,58 1 0 1 -1
8 19545 Patrick Toxværd IM 1112,23 3 0 3 -3

Kampprogram

Torsdag d. 1. september 2022 kl. 19:00
Lødigt 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 8. september 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 15. september 2022 kl. 19:00
Røde Stjerne 2.0 3 – 1 Langebro
Torsdag d. 22. september 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 29. september 2022 kl. 19:00
Nemo vs Langebro
Torsdag d. 6. oktober 2022 kl. 19:00
Langebro vs Absalon (M)
Torsdag d. 13. oktober 2022 kl. 19:00
Livingstone Backgammon vs Langebro
Torsdag d. 3. november 2022 kl. 19:00
Langebro vs A-Team (O)
Torsdag d. 17. november 2022 kl. 19:00
Langebro vs KBgK (O)
Torsdag d. 24. november 2022 kl. 19:00
Langebro vs Lødigt
Torsdag d. 1. december 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante vs Langebro
Torsdag d. 8. december 2022 kl. 19:00
Langebro vs Røde Stjerne 2.0
Torsdag d. 15. december 2022 kl. 19:00
Hatten vs Langebro
Torsdag d. 5. januar 2023 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb vs Langebro
Torsdag d. 12. januar 2023 kl. 19:00
Langebro vs Nemo
Torsdag d. 19. januar 2023 kl. 19:00
Absalon (M) vs Langebro
Torsdag d. 26. januar 2023 kl. 19:00
Langebro vs Livingstone Backgammon
Lørdag d. 28. januar 2023 kl. 11:00
Horsens vs Langebro
Spillested: Horsens
Langebro vs Horsens
Spillested: Horsens
Torsdag d. 2. marts 2023 kl. 19:00
A-Team (O) vs Langebro
Lørdag d. 4. marts 2023 kl. 11:00
Langebro vs Hatten
Spillested: 1. runde
KBgK (O) vs Langebro
Spillested: 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund