Holdturnering 2022 / 2023

A-Team (O) ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

1717 IM Michael Schou

Hjemmebane

Cafe A
Hvidovre Centrum
Hvidovrevej 57
2650 Hvidovre
Danmark
https://cafe-a.dk/

Stamhold

A-Team

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 1717 Michael Schou IM 1192,93 4 3 1 2
2 18990 Christian Raith 1225,55 4 3 1 2
3 123 Kim Vestergaard 1186,48 3 2 1 1
4 1402 Jens Raith 1096,74 2 1 1 0
5 3870 Per Svensson 1143,79 0 0 0 0
6 16194 Torben Krogh 1166,19 3 1 2 -1

Kampprogram

Torsdag d. 1. september 2022 kl. 19:00
KBgK (O) 2 – 2 A-Team (O)
Torsdag d. 8. september 2022 kl. 19:00
A-Team (O) 4 – 0 Lødigt
Torsdag d. 15. september 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 A-Team (O)
Torsdag d. 22. september 2022 kl. 19:00
A-Team (O) 1 – 3 Røde Stjerne 2.0
Torsdag d. 29. september 2022 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 0 – 0 A-Team (O)
Torsdag d. 6. oktober 2022 kl. 19:00
Nemo vs A-Team (O)
Lørdag d. 8. oktober 2022 kl. 11:00
Horsens vs A-Team (O)
Spillested: Horsens, 1. runde
Torsdag d. 13. oktober 2022 kl. 19:00
Absalon (M) vs A-Team (O)
Torsdag d. 27. oktober 2022 kl. 19:00
A-Team (O) vs Livingstone Backgammon
Torsdag d. 3. november 2022 kl. 19:00
Langebro vs A-Team (O)
Torsdag d. 17. november 2022 kl. 19:00
A-Team (O) vs Hatten
Torsdag d. 24. november 2022 kl. 19:00
A-Team (O) vs KBgK (O)
Torsdag d. 1. december 2022 kl. 19:00
Lødigt vs A-Team (O)
Torsdag d. 8. december 2022 kl. 19:00
A-Team (O) vs Soirée Dansante
Torsdag d. 5. januar 2023 kl. 19:00
Røde Stjerne 2.0 vs A-Team (O)
Torsdag d. 12. januar 2023 kl. 19:00
A-Team (O) vs Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 19. januar 2023 kl. 19:00
A-Team (O) vs Nemo
Torsdag d. 26. januar 2023 kl. 19:00
A-Team (O) vs Absalon (M)
Torsdag d. 2. februar 2023 kl. 19:00
Livingstone Backgammon vs A-Team (O)
Torsdag d. 2. marts 2023 kl. 19:00
A-Team (O) vs Langebro
Lørdag d. 4. marts 2023 kl. 11:00
A-Team (O) vs Horsens
Spillested: 1. runde
Hatten vs A-Team (O)
Spillested: 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund