Holdturnering 2023 / 2024

Gentofte I (O) ─ 2. division A (Øst)


Holdkaptajn

4455 Kim Salomonsen

Hjemmebane

Byens Hus
Hellerupvej 24
1. sal (lokale Forsamlingen).
2900 Hellerup
Danmark
20461183
https://www.byenshusgentofte.dk/

Klub

Gentofte

Stamhold

Gentofte I (O)

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 4455 Kim Salomonsen 1115,73 19 10 9 1
2 8643 Torben Sterup 1118,21 1 1 0 1
3 3959 Mikael Stenstrup 1048,93 15 7 8 -1
4 98 Lars Brinkgaard 1126,53 7 3 4 -1
5 864 Erik Sommer 1015,11 18 8 10 -2
6 12291 John Allan Johansen 970,15 14 6 8 -2
7 3016 Nils Bjerregård 1078,47 12 5 7 -2
1 2572 Ulrik Andersen 999,39 2 1 1 0

Kampprogram

Torsdag d. 7. september 2023 kl. 19:00
Gentofte I (O) 1 – 3 Tyrefægterne
Torsdag d. 14. september 2023 kl. 19:00
Gentofte I (O) 1 – 3 Nemo II
Torsdag d. 21. september 2023 kl. 19:00
Absalon III (O) 0 – 4 Gentofte I (O)
Torsdag d. 28. september 2023 kl. 19:00
Gentofte I (O) 3 – 1 Easy Take II
Torsdag d. 5. oktober 2023 kl. 19:00
Lødigt II 2 – 2 Gentofte I (O)
Torsdag d. 12. oktober 2023 kl. 19:00
BMS Backgammon I (O) 2 – 2 Gentofte I (O)
Torsdag d. 26. oktober 2023 kl. 19:00
Farum (O) 2 – 2 Gentofte I (O)
Torsdag d. 2. november 2023 kl. 19:00
Gentofte I (O) 1 – 3 13. Brigade
Torsdag d. 9. november 2023 kl. 19:00
Team Alexanders 3 – 1 Gentofte I (O)
Torsdag d. 16. november 2023 kl. 19:00
Gentofte I (O) 2 – 2 KBgK III
Torsdag d. 23. november 2023 kl. 19:00
Brønshøj 2 – 2 Gentofte I (O)
Torsdag d. 30. november 2023 kl. 19:00
Tyrefægterne 3 – 1 Gentofte I (O)
Torsdag d. 7. december 2023 kl. 19:00
Nemo II 1 – 3 Gentofte I (O)
Torsdag d. 14. december 2023 kl. 19:00
Gentofte I (O) 2 – 2 Absalon III (O)
Torsdag d. 4. januar 2024 kl. 19:00
Easy Take II 1 – 3 Gentofte I (O)
Torsdag d. 11. januar 2024 kl. 19:00
Gentofte I (O) vs Lødigt II
Torsdag d. 18. januar 2024 kl. 19:00
Gentofte I (O) 0 – 4 BMS Backgammon I (O)
Torsdag d. 25. januar 2024 kl. 19:00
Gentofte I (O) 2 – 2 Farum (O)
Torsdag d. 1. februar 2024 kl. 19:00
13. Brigade 2 – 2 Gentofte I (O)
Torsdag d. 8. februar 2024 kl. 19:00
Gentofte I (O) 0 – 4 Team Alexanders
Lørdag d. 2. marts 2024 kl. 11:00
KBgK III 2 – 2 Gentofte I (O)
Spillested: 1. runde Kl. 11.00 Grøndal Center Kbh NV
Gentofte I (O) 3 – 1 Brønshøj
Spillested: 2. runde Kl. 15.00 Grøndal Center Kbh NV
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund