Turneringsudvalg

tu@dbgf.dk

Brian Klindrup
51 67 35 04, klindrup@yahoo.com

Thomas Fuglheim, bestyrelses repræsentant
21 92 92 95, thomasfuglheim@msn.com

Henrik Bukkjær
41 20 72 92, henrik.bukkjaer@gmail.com

Asger Kring
61 66 79 77, asger@kring.dk

Bjørn Kroghsbo
40 32 48 88, bjorn@kroghsbo.dk

Finn Bahn
26 78 31 80, finnbahn@outlook.dk

Udvalget er pt. uden formand

 

Ordensudvalg

ou@dbgf.dk

Torben Hasseriis, formand
61 10 31 88, torbenhasseriis@gmail.com

Martin Foldager
foldagermartin@hotmail.com

Frederik Sevelius
20 71 77 87, sevelius@gmail.com

Brian Klindrup
51 67 35 04, klindrup@yahoo.com

Axel Stemark 
20 88 84 31, axel.stemark@gmail.com

 

normudvalg

botnorm@dbgf.dk

Peter Hallberg, formand
20 31 40 10, peter@hallberg.dk

Karsten Bredahl
karstenbredahl@icloud.com

Peter Friberg
24 27 98 76, friberg@live.com

Henrik Bukkjær
41 20 72 92, henrik.bukkjaer@gmail.com

Frederik Sevelius
20 71 77 87, sevelius@gmail.com

 

Regeludvalg

 

Jan Larsen
20 77 39 00, jan@jefta.dk

Axel Stemark
20 88 84 31, axel.stemark@gmail.com

Erling Skorstad, bestyrelses repræsentant
21 46 33 77, eskorstad@gmail.com

DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund