Turneringsudvalg

tu@dbgf.dk

Gitte Dalgaard, formand
50 52 30 70, dalgaardg@gmail.com

Bertram Seiferheld (+ månedens hero)
42 29 94 04, 1000bertram@gmail.com

Bjørn Kroghsbo, (Heroes Country Manager, support til Heroes nye brugere etc)
40 32 48 88, bjorn@kroghsbo.dk

Henrik Bukkjær
41 20 72 92, henrik.bukkjaer@gmail.com

Karsten Semler Søbye 
41 44 41 48, vorherretilhest@hotmail.com

Karsten Bredahl, foreløbig best. repræsentant

 

Ordensudvalg

ou@dbgf.dk

Torben Hasseriis, formand
61 10 31 88, torbenhasseriis@gmail.com

Frederik Sevelius
20 71 77 87, sevelius@gmail.com

Brian Klindrup
51 67 35 04, klindrup@yahoo.com

Axel Stemark 
20 88 84 31, axel.stemark@gmail.com

1 stk medlem søges

 

normudvalg

botnorm@dbgf.dk

Peter Hallberg, botnorm- og milepæl manager (konsulent)
20 31 40 10, peter@hallberg.dk

Karsten Bredahl (vogter af indbakken)
karstenbredahl@icloud.com

 

Regeludvalg

 

Jan Larsen
20 77 39 00, jan@jefta.dk

Axel Stemark
20 88 84 31, axel.stemark@gmail.com

Erling Skorstad, bestyrelses repræsentant
21 46 33 77, eskorstad@gmail.com

DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund