Holdturnering 2021 / 2022

Absalon ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

15 GM Klaus Switon

Hjemmebane

Folkehuset Absalon
Sønder Blvd. 73
1720 København V
Danmark
27201618

Stamhold

Absalon

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 2402 Karsten Bredahl SGM 1256,62 21 15 6 9
2 22776 Pia Jeppesen GM 1188,81 17 12 5 7
3 9695 Thomas Myhr SGM 1256,71 16 10 6 4
4 15 Klaus Switon GM 1261,45 14 9 5 4
5 9690 Jens Ostermann-Petersen IM 1198,69 15 8 7 1
6 4004 Jakob Andersen IM 1153,34 5 3 2 1
7 13773 Vladimir Stokic 1107,24 3 1 2 -1
8 21030 Thomas Niebling 1158,13 9 2 7 -5

Kampprogram

Torsdag d. 2. september 2021 kl. 19:00
Mama Boyz 1 – 3 Absalon
Torsdag d. 9. september 2021 kl. 19:00
Absalon 4 – 0 Hatten (O)
Torsdag d. 16. september 2021 kl. 19:00
Lødigt 1 – 3 Absalon
Torsdag d. 23. september 2021 kl. 19:00
Absalon 4 – 0 Soirée Dansante
Torsdag d. 30. september 2021 kl. 19:00
Roskilde BgK (O) 2 – 2 Absalon
Torsdag d. 7. oktober 2021 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Absalon
Torsdag d. 14. oktober 2021 kl. 19:00
BK Sjovhed 1 – 3 Absalon
Torsdag d. 28. oktober 2021 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 11. november 2021 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Absalon
Torsdag d. 18. november 2021 kl. 19:00
Absalon 3 – 1 Malmö Backgammonklubb (M)
Torsdag d. 25. november 2021 kl. 19:00
Absalon 0 – 4 Mama Boyz
Torsdag d. 2. december 2021 kl. 19:00
Hatten (O) 1 – 3 Absalon
Torsdag d. 9. december 2021 kl. 19:00
Absalon 3 – 1 Lødigt
Torsdag d. 6. januar 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 4 – 0 Absalon
Torsdag d. 13. januar 2022 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 Roskilde BgK (O)
Torsdag d. 27. januar 2022 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 BK Sjovhed
Lørdag d. 29. januar 2022 kl. 11:00
Absalon 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Horsens (O) 1 – 3 Absalon
Spillested: Horsens
Torsdag d. 10. februar 2022 kl. 19:00
Absalon 3 – 1 Familien Nemesis
Tirsdag d. 1. marts 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Absalon
Lørdag d. 19. marts 2022 kl. 11:00
Absalon 4 – 0 Nemo
Spillested: Ishøj, 1. runde. kl. 11.00
Malmö Backgammonklubb (M) 3 – 1 Absalon
Spillested: Ishøj, 2. runde. kl. 15.00
Lørdag d. 2. april 2022 kl. 11:00
Absalon 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Spillested: Ishøj, 23. runde (1. runde kampstart kl. 10.00)
Absalon 2 – 2 Nemo
Spillested: Ishøj, 24. runde (2. runde kampstart 13.30)
Absalon 1 – 3 Soirée Dansante
Spillested: Ishøj, 25. runde (3. runde kampstart 18.00)
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund