Holdturnering 2021 / 2022

Nemo ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

2382 GM Morten Lassen

Hjemmebane

Café Nemoland
Fabriksområdet 52, Christiania
1440 København K
Danmark

Klub

Nemo

Stamhold

Nemo

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 2150 Mads Andersen GM 1241,60 20 13 7 6
2 3032 Thomas Jespersen GM 1156,43 11 6 5 1
3 6495 Søren Haugaard IM 1108,12 11 6 5 1
4 2382 Morten Lassen GM 1251,65 12 6 6 0
5 2791 Thomas Wærling Hansen GM 1161,58 12 6 6 0
6 1387 Pernille Rosendal 1154,46 12 5 7 -2
7 66 Jens Lauridsen 1109,35 6 3 3 0
8 12 Henrik Bang IM 1144,94 6 2 4 -2
9 20230 Lars Bønding 1203,83 2 1 1 0
10 9601 Gustav Hansen 1204,33 1 0 1 -1
1 6887 Ole Michael Tagányi 1202,39 7 5 2 3

Kampprogram

Torsdag d. 2. september 2021 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb (M) 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 16. september 2021 kl. 19:00
Mama Boyz 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 23. september 2021 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Livingstone Backgammon
Torsdag d. 30. september 2021 kl. 19:00
Hatten (O) 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 7. oktober 2021 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Langebro
Lørdag d. 9. oktober 2021 kl. 11:00
Horsens (O) 3 – 1 Nemo
Spillested: Horsens
Nemo 3 – 1 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Torsdag d. 14. oktober 2021 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Nemo
Torsdag d. 28. oktober 2021 kl. 19:00
Nemo 3 – 1 Familien Nemesis
Torsdag d. 4. november 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 11. november 2021 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Absalon
Torsdag d. 18. november 2021 kl. 19:00
Roskilde BgK (O) 4 – 0 Nemo
Torsdag d. 25. november 2021 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Torsdag d. 9. december 2021 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Mama Boyz
Torsdag d. 13. januar 2022 kl. 19:00
Nemo 3 – 1 Hatten (O)
Torsdag d. 20. januar 2022 kl. 19:00
Langebro 0 – 4 Nemo
Tirsdag d. 1. februar 2022 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Lødigt
Spillested: Avenue Hotel.
Torsdag d. 3. februar 2022 kl. 19:00
Familien Nemesis 0 – 4 Nemo
Torsdag d. 10. februar 2022 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 24. februar 2022 kl. 19:00
Nemo 4 – 0 Roskilde BgK (O)
Lørdag d. 19. marts 2022 kl. 11:00
Absalon 4 – 0 Nemo
Spillested: Ishøj, 1. runde. kl. 11.00
Livingstone Backgammon 2 – 2 Nemo
Spillested: Ishøj, 2. runde. kl. 15.00
Lørdag d. 2. april 2022 kl. 11:00
Nemo 1 – 3 Soirée Dansante
Spillested: Ishøj, 23. runde (1. runde kampstart kl. 10.00)
Absalon 2 – 2 Nemo
Spillested: Ishøj, 24. runde (2. runde kampstart 13.30)
Nemo 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Spillested: Ishøj, 25. runde (3. runde kampstart 18.00)
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund