Holdturnering 2021 / 2022

Soirée Dansante ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

7591 GM Michael Weile

Hjemmebane

Cafe Victoria
Hvidovrevej 261C
2650 Hvidovre
Danmark
36772850
https://cafevictoria.dk/

Stamhold

Soirée Dansante

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 17606 Kasper Nagel Nielsen IM 1322,91 17 11 6 5
2 7590 Freddie Noer GM 1281,40 18 11 7 4
3 9331 Karsten Bølge 1205,23 8 6 2 4
4 7175 Thomas Fuglheim 1183,15 14 8 6 2
5 7591 Michael Weile GM 1191,40 19 10 9 1
6 7712 Henrik Løber GM 1110,16 3 2 1 1
7 16929 Per Strandvig Sørensen 1144,77 0 0 0 0
8 10720 Søren Larsen IM 1174,73 2 0 2 -2
9 6005 Jens Chr. Pedersen IM 1160,95 19 8 11 -3

Kampprogram

Torsdag d. 2. september 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Livingstone Backgammon
Torsdag d. 9. september 2021 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 16. september 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 Familien Nemesis
Torsdag d. 23. september 2021 kl. 19:00
Absalon 4 – 0 Soirée Dansante
Torsdag d. 30. september 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Torsdag d. 7. oktober 2021 kl. 19:00
Mama Boyz 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 14. oktober 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante 4 – 0 Hatten (O)
Torsdag d. 28. oktober 2021 kl. 19:00
Lødigt 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 4. november 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 11. november 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante 4 – 0 Roskilde BgK (O)
Torsdag d. 25. november 2021 kl. 19:00
Livingstone Backgammon 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 2. december 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 9. december 2021 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 6. januar 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 4 – 0 Absalon
Lørdag d. 8. januar 2022 kl. 11:00
Horsens (O) 3 – 1 Soirée Dansante
Spillested: Horsens
Soirée Dansante 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Torsdag d. 27. januar 2022 kl. 19:00
Hatten (O) 1 – 3 Soirée Dansante
Søndag d. 30. januar 2022 kl. 11:00
Malmö Backgammonklubb (M) 3 – 1 Soirée Dansante
Spillested: Hos Mama Boyz kl. 11.00
Torsdag d. 3. februar 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Mama Boyz
Torsdag d. 10. februar 2022 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Soirée Dansante
Lørdag d. 19. marts 2022 kl. 11:00
Roskilde BgK (O) 1 – 3 Soirée Dansante
Spillested: Ishøj, 1. runde. kl. 11.00
Soirée Dansante 1 – 3 Lødigt
Spillested: Ishøj, 2. runde. kl. 15.00
Lørdag d. 2. april 2022 kl. 11:00
Nemo 1 – 3 Soirée Dansante
Spillested: Ishøj, 23. runde (1. runde kampstart kl. 10.00)
Malmö Backgammonklubb (M) 1 – 3 Soirée Dansante
Spillested: Ishøj, 24. runde (2. runde kampstart 13.30)
Absalon 1 – 3 Soirée Dansante
Spillested: Ishøj, 25. runde (3. runde kampstart 18.00)
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund