Holdturnering 2021 / 2022

Horsens (O) ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

9712 GM Michael Nielsen

Hjemmebane

ASV Horsens
Nørrebrogade 38A
8700 Horsens
Danmark
50935836

Stamhold

Horsens

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 9712 Michael Nielsen GM 1265,89 18 12 6 6
2 3641 Keld Dyrmose 1262,31 11 8 3 5
3 5011 Jørgen Mohr Poulsen IM 1205,71 16 9 7 2
4 5878 Inge Christoffersen GM 1101,28 5 3 2 1
5 9673 Brian Viholt 1207,23 0 0 0 0
6 2797 Johnny Rokkjær Pedersen 1177,31 11 5 6 -1
7 3311 Rolf Mørk Nielsen GM 1138,12 5 2 3 -1
8 1296 Erik Leth Johannsen 997,17 4 0 4 -4
9 8345 Kenneth Olesen GM 1275,05 18 6 12 -6

Kampprogram

Søndag d. 3. oktober 2021 kl. 11:00
Horsens (O) 1 – 3 Malmö Backgammonklubb (M)
Spillested: Horsens
Malmö Backgammonklubb (M) 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Lørdag d. 9. oktober 2021 kl. 11:00
Horsens (O) 3 – 1 Nemo
Spillested: Horsens
Nemo 3 – 1 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Søndag d. 10. oktober 2021 kl. 11:00
Horsens (O) 2 – 2 Lødigt
Spillested: Horsens
Lødigt 1 – 3 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Lørdag d. 30. oktober 2021 kl. 11:00
Horsens (O) 1 – 3 Mama Boyz
Spillested: Horsens
Mama Boyz 3 – 1 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Søndag d. 31. oktober 2021 kl. 11:00
Horsens (O) 4 – 0 Livingstone Backgammon
Spillested: Horsens
Livingstone Backgammon 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Lørdag d. 20. november 2021 kl. 11:00
Horsens (O) 1 – 3 Hatten (O)
Spillested: Hampen
Horsens (O) 2 – 2 Roskilde BgK (O)
Spillested: Hampen
Lørdag d. 8. januar 2022 kl. 11:00
Horsens (O) 3 – 1 Soirée Dansante
Spillested: Horsens
Soirée Dansante 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Lørdag d. 22. januar 2022 kl. 11:00
Familien Nemesis 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Horsens (O) 3 – 1 Familien Nemesis
Spillested: Horsens
Lørdag d. 29. januar 2022 kl. 11:00
Absalon 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Horsens (O) 1 – 3 Absalon
Spillested: Horsens
Søndag d. 30. januar 2022 kl. 11:00
Horsens (O) 4 – 0 Langebro
Spillested: Horsens
Langebro 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Lørdag d. 19. marts 2022 kl. 11:00
Hatten (O) 3 – 1 Horsens (O)
Spillested: Ishøj, 1. runde. kl. 11.00
Roskilde BgK (O) 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Ishøj, 2. runde. kl. 15.00
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund