Holdturnering 2021 / 2022

Midtjylland ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

5808 GM Lars-Henrik Braun

Hjemmebane

Medborgerhuset Lunden
Vestergade 74
8600 Silkeborg
Danmark

Klub

Midtjylland

Stamhold

Midtjylland

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 2155 Henrik Hjorth IM 1218,63 12 10 2 8
2 5808 Lars-Henrik Braun GM 1238,79 21 13 8 5
3 16 Rikke Kragh 1104,86 14 8 6 2
4 989 Michael Nikolajsen GM 1186,53 9 5 4 1
5 3774 Tommy Smidt 1181,64 5 2 3 -1
6 16573 Mikkel Bak 1137,61 1 0 1 -1
7 4220 Peter Pallesen 1217,10 8 3 5 -2
8 8626 Klaus Quist Jensen 1128,53 3 0 3 -3
9 9631 Brian Herbøl 1162,79 11 3 8 -5
1 9068 Karen Margrethe Skovgaard Hansen 1026,83 4 1 3 -2

Kampprogram

Torsdag d. 30. september 2021 kl. 19:00
Team Casino Munkebjerg (N) 3 – 1 Midtjylland
Lørdag d. 9. oktober 2021 kl. 11:00
Mama Boyz II 0 – 4 Midtjylland
Spillested: Odense, 1. runde
13. Brigade (N) 2 – 2 Midtjylland
Spillested: Odense, 2. runde
Lørdag d. 30. oktober 2021 kl. 11:00
Mama Lustra 3 – 1 Midtjylland
Spillested: Odense, 1. runde
Ringsted I (O) 3 – 1 Midtjylland
Spillested: Odense, 2. runde
Søndag d. 31. oktober 2021 kl. 11:00
Rulle Marie 4 – 0 Midtjylland
Spillested: Odense, 1. runde
KBgK II 1 – 3 Midtjylland
Spillested: Odense, 2. runde
Lørdag d. 20. november 2021 kl. 11:00
Midtjylland 3 – 1 Odense Backgammonklub
Spillested: Vejle
Odense Backgammonklub 2 – 2 Midtjylland
Spillested: Vejle
Lørdag d. 27. november 2021 kl. 11:00
KBgK I (N) 2 – 2 Midtjylland
Spillested: Ringsted Kulturhus 1. runde kl. 11.00
Ringsted II (O) 2 – 2 Midtjylland
Spillested: Ringsted Kulturhus 2. runde kl. 15.00
Lørdag d. 8. januar 2022 kl. 11:00
Midtjylland 2 – 2 Mama Lustra
Spillested: Odense, 1. runde
Midtjylland 2 – 2 Ringsted II (O)
Spillested: Odense, 2. runde
Torsdag d. 13. januar 2022 kl. 19:00
Midtjylland 3 – 1 Team Casino Munkebjerg (N)
Søndag d. 16. januar 2022 kl. 11:00
Midtjylland 2 – 2 Svendborg (O)
Spillested: Vejle
Svendborg (O) 1 – 3 Midtjylland
Spillested: Vejle
Lørdag d. 29. januar 2022 kl. 11:00
Midtjylland 3 – 1 Mama Boyz II
Spillested: Silkeborg, 1. runde
Midtjylland 2 – 2 13. Brigade (N)
Spillested: Silkeborg, 2. runde
Søndag d. 30. januar 2022 kl. 11:00
Midtjylland 1 – 3 Ringsted I (O)
Spillested: Silkeborg, 1. runde
Midtjylland 1 – 3 KBgK I (N)
Spillested: Silkeborg, 2. runde
Lørdag d. 12. marts 2022 kl. 11:00
Midtjylland 4 – 0 KBgK II
Spillested: Solrød Center 29, 2. sal. Kl. 11.00
Midtjylland 1 – 3 Rulle Marie
Spillested: Solrød Center 29, 2. sal. Kl. 11.00
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund