Holdturnering 2022 / 2023

Langebro ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

20209 Jan Petersen

Hjemmebane

Cafe Fatamorgana
Borups Plads 26
2200 København N
Danmark

Klub

Langebro

Stamhold

Langebro

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 19545 Patrick Toxværd IM 1131,67 23 12 11 1
2 9545 Karina Langhoff de Thurah 1098,45 7 4 3 1
3 441 Rune Færevåg 1147,14 11 5 6 -1
4 13484 Anni Bech Nielsen 996,67 1 0 1 -1
5 9764 Steen Haff 1117,03 2 0 2 -2
6 3618 Jens Hareskov Christensen 1108,91 15 6 9 -3
7 20209 Jan Petersen 1141,77 23 9 14 -5
8 3999 Jan Bendesen 1191,34 13 4 9 -5

Kampprogram

Torsdag d. 1. september 2022 kl. 19:00
Lødigt 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 8. september 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 15. september 2022 kl. 19:00
Røde Stjerne 2.0 3 – 1 Langebro
Torsdag d. 22. september 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 29. september 2022 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 6. oktober 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Absalon (M)
Torsdag d. 13. oktober 2022 kl. 19:00
Livingstone Backgammon 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 3. november 2022 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 A-Team (O)
Torsdag d. 17. november 2022 kl. 19:00
Langebro 0 – 4 KBgK (O)
Torsdag d. 24. november 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Lødigt
Torsdag d. 1. december 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 15. december 2022 kl. 19:00
Hatten 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 5. januar 2023 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 19. januar 2023 kl. 19:00
Absalon (M) 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 26. januar 2023 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 Livingstone Backgammon
Lørdag d. 28. januar 2023 kl. 11:00
Horsens 1 – 3 Langebro
Spillested: Horsens
Langebro 0 – 4 Horsens
Spillested: Horsens
Torsdag d. 16. februar 2023 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Nemo
Torsdag d. 23. februar 2023 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Røde Stjerne 2.0
Torsdag d. 2. marts 2023 kl. 19:00
A-Team (O) 3 – 1 Langebro
Lørdag d. 4. marts 2023 kl. 11:00
Langebro 2 – 2 Hatten
Spillested: Valby, Cafe 3. halvleg. 1. runde kl. 11.00
KBgK (O) 4 – 0 Langebro
Spillested: Valby, Cafe 3. halvleg. 2. runde kl. 15.00
Lørdag d. 25. marts 2023 kl. 11:00
Langebro 2 – 2 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Next House Copenhagen. Kl. 11.00.
Langebro 1 – 2 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Next House Copenhagen. Kl. 15.00 (Omkamp)
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund