Holdturnering 2022 / 2023

Nemo ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

2382 GM Morten Lassen

Hjemmebane

Café Nemoland
Fabriksområdet 52, Christiania
1440 København K
Danmark

Stamhold

Nemo

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 6887 Ole Michael Tagányi 1197,23 8 8 0 8
2 5343 Theis Rasmussen 1198,52 9 6 3 3
3 2382 Morten Lassen GM 1234,41 7 5 2 3
4 1387 Pernille Rosendal 1159,96 8 5 3 2
5 2150 Mads Andersen IM 1251,85 9 5 4 1
6 66 Jens Lauridsen 1109,82 3 2 1 1
7 7699 Thomas Holm 1268,96 3 2 1 1
8 12 Henrik Bang IM 1154,24 2 1 1 0
9 3032 Thomas Jespersen GM 1168,14 2 1 1 0
10 20230 Lars Bønding 1205,13 0 0 0 0
11 6495 Søren Andersen IM 1138,13 4 1 3 -2
12 9601 Gustav Hansen 1159,79 4 1 3 -2
13 2791 Thomas Wærling Hansen GM 1168,93 9 3 6 -3

Kampprogram

Torsdag d. 1. september 2022 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 4 – 0 Nemo
Torsdag d. 15. september 2022 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Absalon (M)
Torsdag d. 22. september 2022 kl. 19:00
Livingstone Backgammon 3 – 1 Nemo
Torsdag d. 29. september 2022 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 6. oktober 2022 kl. 19:00
Nemo 4 – 0 A-Team (O)
Torsdag d. 13. oktober 2022 kl. 19:00
Hatten 0 – 4 Nemo
Torsdag d. 27. oktober 2022 kl. 19:00
KBgK (O) 2 – 2 Nemo
Torsdag d. 3. november 2022 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Nemo
Torsdag d. 10. november 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 Nemo
Torsdag d. 17. november 2022 kl. 19:00
Nemo 4 – 0 Røde Stjerne 2.0
Torsdag d. 24. november 2022 kl. 19:00
Nemo 3 – 1 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 8. december 2022 kl. 19:00
Absalon (M) 3 – 1 Nemo
Torsdag d. 5. januar 2023 kl. 19:00
Nemo 3 – 1 Livingstone Backgammon
Torsdag d. 19. januar 2023 kl. 19:00
A-Team (O) 0 – 4 Nemo
Søndag d. 22. januar 2023 kl. 11:00
Horsens 1 – 3 Nemo
Spillested: Horsens
Nemo 2 – 2 Horsens
Spillested: Horsens
Torsdag d. 26. januar 2023 kl. 19:00
Nemo 3 – 1 Hatten
Torsdag d. 2. februar 2023 kl. 19:00
Nemo vs KBgK (O)
Torsdag d. 16. februar 2023 kl. 19:00
Langebro vs Nemo
Torsdag d. 2. marts 2023 kl. 19:00
Nemo vs Lødigt
Lørdag d. 4. marts 2023 kl. 11:00
Nemo vs Soirée Dansante
Spillested: 1. runde kl. 11.00
Røde Stjerne 2.0 vs Nemo
Spillested: 2. runde kl. 15.00
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund