Holdturnering 2022 / 2023

Soirée Dansante ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

7591 GM Michael Weile

Hjemmebane

Cafe Victoria
Hvidovrevej 261C
2650 Hvidovre
Danmark
36772850
https://cafevictoria.dk/

Klub

Soirée Dansante

Stamhold

Soirée Dansante

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 7175 Thomas Fuglheim 1175,85 13 10 3 7
2 7712 Henrik Løber GM 1149,10 3 2 1 1
3 9331 Karsten Bølge 1182,53 3 2 1 1
4 10720 Søren Larsen IM 1165,50 3 2 1 1
5 8093 Claus Elken GM 1149,50 16 8 8 0
6 16929 Per Strandvig Sørensen 1144,31 0 0 0 0
7 7590 Freddie Noer GM 1301,54 17 8 9 -1
8 7591 Michael Weile GM 1268,87 13 6 7 -1
9 17606 Kasper Nagel Nielsen IM 1278,97 9 3 6 -3
10 6005 Jens Chr. Pedersen IM 1152,17 11 2 9 -7

Kampprogram

Torsdag d. 1. september 2022 kl. 19:00
Livingstone Backgammon 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 8. september 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 15. september 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 A-Team (O)
Torsdag d. 22. september 2022 kl. 19:00
Hatten 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 29. september 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 KBgK (O)
Lørdag d. 1. oktober 2022 kl. 11:00
Horsens 2 – 2 Soirée Dansante
Spillested: Horsens
Soirée Dansante 1 – 3 Horsens
Spillested: Horsens
Torsdag d. 6. oktober 2022 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 27. oktober 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Røde Stjerne 2.0
Torsdag d. 3. november 2022 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 10. november 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 Nemo
Torsdag d. 24. november 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Livingstone Backgammon
Torsdag d. 1. december 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 8. december 2022 kl. 19:00
A-Team (O) 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 5. januar 2023 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 Hatten
Torsdag d. 12. januar 2023 kl. 19:00
KBgK (O) 4 – 0 Soirée Dansante
Torsdag d. 19. januar 2023 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 Lødigt
Torsdag d. 2. februar 2023 kl. 19:00
Røde Stjerne 2.0 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 16. februar 2023 kl. 19:00
Absalon (M) 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 2. marts 2023 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 Malmö Backgammonklubb
Lørdag d. 4. marts 2023 kl. 11:00
Nemo 2 – 2 Soirée Dansante
Spillested: Valby, Cafe 3. halvleg. 1. runde kl. 11.00
Soirée Dansante 3 – 1 Absalon (M)
Spillested: Valby, Cafe 3. halvleg. 2. runde kl. 15.00
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund