Holdturnering 2022 / 2023

A-Team (O) ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

1717 IM Michael Schou

Hjemmebane

Cafe A
Hvidovre Centrum
Hvidovrevej 57
2650 Hvidovre
Danmark
https://cafe-a.dk/

Klub

A-Team

Stamhold

A-Team (O)

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 123 Kim Vestergaard 1120,16 20 10 10 0
2 3870 Per Svensson 1143,58 4 2 2 0
3 1402 Jens Raith 1157,03 9 4 5 -1
4 16194 Torben Krogh 1186,95 16 7 9 -2
5 18990 Christian Raith 1180,84 21 9 12 -3
6 1717 Michael Schou IM 1108,19 18 5 13 -8

Kampprogram

Torsdag d. 1. september 2022 kl. 19:00
KBgK (O) 2 – 2 A-Team (O)
Torsdag d. 8. september 2022 kl. 19:00
A-Team (O) 4 – 0 Lødigt
Torsdag d. 15. september 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 A-Team (O)
Torsdag d. 22. september 2022 kl. 19:00
A-Team (O) 1 – 3 Røde Stjerne 2.0
Torsdag d. 29. september 2022 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 A-Team (O)
Torsdag d. 6. oktober 2022 kl. 19:00
Nemo 4 – 0 A-Team (O)
Lørdag d. 8. oktober 2022 kl. 11:00
Horsens 3 – 1 A-Team (O)
Spillested: Horsens, 1. runde
Torsdag d. 13. oktober 2022 kl. 19:00
Absalon (M) 1 – 3 A-Team (O)
Torsdag d. 27. oktober 2022 kl. 19:00
A-Team (O) 1 – 3 Livingstone Backgammon
Torsdag d. 3. november 2022 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 A-Team (O)
Torsdag d. 17. november 2022 kl. 19:00
A-Team (O) 4 – 0 Hatten
Torsdag d. 24. november 2022 kl. 19:00
A-Team (O) 1 – 3 KBgK (O)
Torsdag d. 1. december 2022 kl. 19:00
Lødigt 3 – 1 A-Team (O)
Torsdag d. 8. december 2022 kl. 19:00
A-Team (O) 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 5. januar 2023 kl. 19:00
Røde Stjerne 2.0 3 – 1 A-Team (O)
Torsdag d. 12. januar 2023 kl. 19:00
A-Team (O) 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 19. januar 2023 kl. 19:00
A-Team (O) 0 – 4 Nemo
Torsdag d. 26. januar 2023 kl. 19:00
A-Team (O) 2 – 2 Absalon (M)
Torsdag d. 2. februar 2023 kl. 19:00
Livingstone Backgammon 2 – 2 A-Team (O)
Torsdag d. 2. marts 2023 kl. 19:00
A-Team (O) 3 – 1 Langebro
Lørdag d. 4. marts 2023 kl. 11:00
A-Team (O) 0 – 4 Horsens
Spillested: Valby, Cafe 3. halvleg. 1. runde kl. 11.00
Hatten 3 – 1 A-Team (O)
Spillested: Valby, Cafe 3. halvleg. 2. runde kl. 15.00
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund