Holdturnering 2023 / 2024

Team Casino Munkebjerg (O) ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

8860 IM Torben Hasseriis

Hjemmebane

Munkebjerg Hotel og Casino
Munkebjergvej 125
7100 Vejle
Danmark
61103188
https://munkebjerg.dk/

Klub

Team Casino Munkebjerg

Stamhold

Team Casino Munkebjerg (O)

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 9 Christian Munk-Christensen SGM 1269,66 23 15 8 7
2 18879 Lars Trabolt SGM 1291,06 16 10 6 4
3 2869 Daniel Sørensen GM 1215,08 19 11 8 3
4 10945 Brian Klindrup IM 1183,51 6 4 2 2
5 2530 Finn Mølgaard IM 1089,61 4 3 1 2
6 10223 Henrik Veje 1153,51 6 3 3 0
7 2614 Morten Johansen GM 1135,20 0 0 0 0
8 11468 Morten Juul Eli 1102,04 9 4 5 -1
9 15822 Gert Ejaas Jørgensen 1142,54 4 1 3 -2
10 2121 Bjarke Skovgaard IM 1169,68 7 2 5 -3
11 8860 Torben Hasseriis IM 1192,56 6 1 5 -4

Kampprogram

Lørdag d. 9. september 2023 kl. 11:00
Team Casino Munkebjerg (O) 2 – 2 Roskilde BgK (O)
Spillested: Vejle, 1. runde
Røde Stjerne 2.0 (M) 3 – 1 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: Vejle, 2. runde
Lørdag d. 23. september 2023 kl. 11:00
Team Casino Munkebjerg (O) 3 – 1 Livingstone Backgammon
Spillested: Horsens, 1. runde kl. 11.00
KBgK 2 – 2 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: Horsens, 2. runde
Søndag d. 1. oktober 2023 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg (O) 2 – 2 Nemo
Spillested: Vejle, 1. runde kl 10.00
Nemo 1 – 3 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 12. oktober 2023 kl. 19:00
Horsens 1 – 3 Team Casino Munkebjerg (O)
Lørdag d. 28. oktober 2023 kl. 11:00
Roskilde BgK (O) 2 – 2 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: København, 1. runde
Team Casino Munkebjerg (O) 3 – 1 Røde Stjerne 2.0 (M)
Spillested: København, 2. runde
Søndag d. 29. oktober 2023 kl. 10:00
Il Tempo Gigante (O) 1 – 3 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: København, 1. runde
Team Casino Munkebjerg (O) 1 – 3 Absalon
Spillested: København, 2. runde
Lørdag d. 25. november 2023 kl. 11:00
Team Casino Munkebjerg (O) 2 – 2 Lødigt
Spillested: Vejle, 1. runde kl 12.00
Lødigt 2 – 2 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: Vejle, 2. runde
Lørdag d. 13. januar 2024 kl. 11:00
Team Casino Munkebjerg (O) 1 – 3 KBgK
Spillested: Vejle, 1. runde
Livingstone Backgammon 1 – 3 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 18. januar 2024 kl. 19:00
Team Casino Munkebjerg (O) 2 – 2 Horsens
Søndag d. 21. januar 2024 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg (O) 2 – 2 Soirée Dansante
Spillested: Horsens, 1. runde
Malmö Backgammonklubb 2 – 2 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: Horsens, 2. runde
Lørdag d. 27. januar 2024 kl. 11:00
Team Casino Munkebjerg (O) 3 – 1 Il Tempo Gigante (O)
Spillested: Horsens, 1. runde
Absalon 1 – 3 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: Horsens, 2. runde
Lørdag d. 2. marts 2024 kl. 11:00
Soirée Dansante 2 – 2 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: 1. runde
Team Casino Munkebjerg (O) 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Spillested: 2. runde
Lørdag d. 23. marts 2024 kl. 11:00
Team Casino Munkebjerg (O) 2 – 2 Røde Stjerne 2.0 (M)
Spillested: Gentofte, 1. runde, 11:00
Absalon 1 – 3 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: Gentofte, 2. runde, 15:00
KBgK 4 – 0 Team Casino Munkebjerg (O)
Spillested: Gentofte, 3. runde, 19:00
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund