Holdturnering 2018 / 2019

Mama Lustra ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

2203 Morten Lylloff

Hjemmebane

Cafe AE
Frederikssundsvej 7
2400 København NV
Danmark

Stamhold

Mama Lustra

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 2872 Jakob Jørgensen 1094,97 18 9 9 0
2 601 Jonas Rathje 1119,84 0 0 0 0
3 20738 Lars Chr. Bentzon IM 1156,34 0 0 0 0
4 2203 Morten Lylloff 1166,31 15 7 8 -1
5 2179 Peter Toftsø IM 1119,19 14 6 8 -2
6 9961 Ann Maibritt Ehlers 1102,04 10 4 6 -2
7 10028 Tanja Lewis 1148,63 7 2 5 -3
8 9515 Bernhard Nordentoft 1083,65 12 4 8 -4
9 11942 Christian Sønder Jensen 1117,60 12 3 9 -6

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00
Mama Lustra 2 – 2 13. Brigade
Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 3 – 1 Mama Lustra
Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00
Team Casino Copenhagen 3 – 1 Mama Lustra
Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00
Hatten 1 – 3 Mama Lustra
Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00
Mama Lustra 2 – 2 Absalon
Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00
Familien Nemesis 3 – 1 Mama Lustra
Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00
Mama Lustra 1 – 3 KBgK
Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00
Lødigt 4 – 0 Mama Lustra
Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00
Mama Lustra 1 – 3 Langebro
Lørdag d. 24. november 2018 kl. 12:00
Malmö Backgammonklubb 1 – 3 Mama Lustra
Spillested: Ölkaféet kl 12:00
Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Mama Lustra
Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00
Mama Lustra 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00
Mama Lustra 3 – 1 Team Casino Copenhagen
Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00
Mama Lustra 4 – 0 Hatten
Lørdag d. 5. januar 2019 kl. 12:00
Mama Lustra 1 – 3 Team Casino Munkebjerg
Spillested: København, kamp 1
Team Casino Munkebjerg 2 – 2 Mama Lustra
Spillested: København, kamp 2
Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00
Absalon 3 – 1 Mama Lustra
Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00
Mama Lustra 1 – 3 Familien Nemesis
Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00
KBgK 2 – 2 Mama Lustra
Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00
Mama Lustra 1 – 3 Lødigt
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
Langebro 3 – 1 Mama Lustra
Spillested: København, kamp 1
Mama Lustra 1 – 3 Malmö Backgammonklubb
Spillested: København, kamp 2
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund