Holdturnering 2018 / 2019

Vesterbro Backgammon Klub III ─ 3. division B (Øst)


Holdkaptajn

9091 Maja Micic Sterup

Hjemmebane

Oehlenschlægersgades Skole
Oehlenschlægersgade 55-57
1663 København V
Danmark

Stamhold

Vesterbro Backgammon Klub

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 3130 Birgit Jørgensen 942,54 12 8 4 4
2 5533 Jette Holm 1005,95 5 4 1 3
3 9576 Homeyra Kazempour 947,24 12 7 5 2
4 4947 Irene Søndergaard 877,80 8 4 4 0
5 4569 Saman Azimi 972,99 8 3 5 -2
6 18798 Jørgen Larsen 785,91 8 3 5 -2
7 20736 Majid Soleimanzadeh 983,53 4 1 3 -2
8 9091 Maja Micic Sterup 882,97 6 0 6 -6

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00
Absalon IV 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 3 – 0 KBgK VI
Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00
Brønshøj III 1 – 2 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 Kruttønden
Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00
Team Sirius 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 1 – 2 Brønshøj
Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 1 – 2 Absalon IV
Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00
KBgK VI 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 3 – 0 Brønshøj III
Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00
Kruttønden 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 Team Sirius
Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00
Brønshøj 3 – 0 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 Nemo II
Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00
Nemo II 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 1 – 2 Absalon IV
Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00
KBgK VI 3 – 0 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 Brønshøj III
Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00
Kruttønden 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub III
Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub III 1 – 2 Team Sirius
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
Brønshøj 1 – 2 Vesterbro Backgammon Klub III
Vesterbro Backgammon Klub III 2 – 1 Nemo II
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund