Holdturnering 2021 / 2022

Langebro ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

20209 Jan Petersen

Hjemmebane

Cafe Fatamorgana
Borups Plads 26
2200 København N
Danmark

Stamhold

Langebro-Firstmovers

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 3999 Jan Bendesen 1215,80 17 10 7 3
2 3618 Jens Hareskov Christensen 1142,63 19 10 9 1
3 5 Allan Christensen 1191,55 1 1 0 1
4 5825 Jan Larsen 1155,91 1 1 0 1
5 441 Rune Færevåg 1115,85 8 4 4 0
6 9764 Steen Haff 1130,11 0 0 0 0
7 13484 Anni Bech Nielsen 999,54 0 0 0 0
8 9545 Karina Langhoff de Thurah 1025,58 3 1 2 -1
9 20209 Jan Petersen 1173,75 20 8 12 -4
10 19545 Patrick Toxværd IM 1112,23 19 7 12 -5

Kampprogram

Torsdag d. 2. september 2021 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 9. september 2021 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 16. september 2021 kl. 19:00
Roskilde BgK (O) 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 30. september 2021 kl. 19:00
Livingstone Backgammon 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 7. oktober 2021 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 14. oktober 2021 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 Familien Nemesis
Torsdag d. 28. oktober 2021 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 4. november 2021 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb (M) 0 – 4 Langebro
Torsdag d. 11. november 2021 kl. 19:00
Mama Boyz 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 18. november 2021 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Hatten (O)
Torsdag d. 25. november 2021 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Lødigt
Torsdag d. 2. december 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 9. december 2021 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Roskilde BgK (O)
Torsdag d. 13. januar 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Livingstone Backgammon
Torsdag d. 20. januar 2022 kl. 19:00
Langebro 0 – 4 Nemo
Torsdag d. 27. januar 2022 kl. 19:00
Familien Nemesis 4 – 0 Langebro
Søndag d. 30. januar 2022 kl. 11:00
Horsens (O) 4 – 0 Langebro
Spillested: Horsens
Langebro 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Torsdag d. 10. februar 2022 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Tirsdag d. 1. marts 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Absalon
Lørdag d. 19. marts 2022 kl. 11:00
Langebro 3 – 1 Mama Boyz
Spillested: Ishøj, 1. runde. kl. 11.00
Hatten (O) 2 – 2 Langebro
Spillested: Ishøj, 2. runde. kl. 15.00
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund