Holdturnering 2019 / 2020

Vesterbro Backgammon Klub II ─ 3. division A (Øst)


Holdkaptajn

2572 Ulrik Andersen

Hjemmebane

Oehlenschlægersgades Skole
Oehlenschlægersgade 55-57
1663 København V
Danmark

Stamhold

Vesterbro Backgammon Klub

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 2572 Ulrik Andersen 990,57 11 8 3 5
2 8643 Torben Sterup 1078,40 8 7 1 6
3 18435 Kim Frühstück 969,34 9 6 3 3
4 3959 Mikael Stenstrup 1063,79 13 6 7 -1
5 5048 Rie Graversen 902,78 10 3 7 -4
6 3130 Birgit Jørgensen 942,54 2 1 1 0
7 9091 Maja Micic Sterup 882,97 1 0 1 -1

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
BMS Backgammon 0 – 3 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 1 – 2 Ringsted V
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Easy Take I 3 – 0 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Brønshøj III
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
KBgK V 0 – 3 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 2 – 1 Absalon VI
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Team Sirius 0 – 3 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 2 – 1 BMS Backgammon
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Ringsted V 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 1 – 2 Easy Take I
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Brønshøj III vs Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 1 – 2 KBgK V
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Absalon VI 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II vs Team Sirius
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 2 – 1 BMS Backgammon
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Ringsted V 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 1 – 2 Easy Take I
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
Brønshøj III vs Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 2 – 1 KBgK V
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Vesterbro Backgammon Klub II 2 – 1 Team Sirius
Spillested: 1. runde kl. 11
Absalon VI 1 – 2 Vesterbro Backgammon Klub II
Spillested: 2. runde
Der er endnu ikke valgt en spilledag.
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund