Holdturnering 2021 / 2022

Langebro ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

20209 Jan Petersen

Hjemmebane

Cafe Fatamorgana
Borups Plads 26
2200 København N
Danmark

Stamhold

Langebro-Firstmovers

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 3618 Jens Hareskov Christensen 1169,63 5 4 1 3
2 3999 Jan Bendesen 1199,55 6 4 2 2
3 19545 Patrick Toxværd IM 1168,30 5 3 2 1
4 5 Allan Christensen 1142,59 1 1 0 1
5 441 Rune Færevåg 1101,87 1 1 0 1
6 9764 Steen Haff 1130,34 0 0 0 0
7 13484 Anni Bech Nielsen 999,73 0 0 0 0
8 20209 Jan Petersen 1199,62 5 2 3 -1
9 9545 Karina Langhoff de Thurah 1027,57 1 0 1 -1

Kampprogram

Torsdag d. 2. september 2021 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 9. september 2021 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 16. september 2021 kl. 19:00
Roskilde BgK 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 30. september 2021 kl. 19:00
BK Sjovhed 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 7. oktober 2021 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 14. oktober 2021 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 Familien Nemesis
Torsdag d. 28. oktober 2021 kl. 19:00
Absalon vs Langebro
Torsdag d. 4. november 2021 kl. 19:00
Langebro vs Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 11. november 2021 kl. 19:00
Mama Boyz vs Langebro
Torsdag d. 18. november 2021 kl. 19:00
Langebro vs Hatten
Torsdag d. 25. november 2021 kl. 19:00
Langebro vs Lødigt
Torsdag d. 2. december 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante vs Langebro
Torsdag d. 9. december 2021 kl. 19:00
Langebro vs Roskilde BgK
Torsdag d. 13. januar 2022 kl. 19:00
Langebro vs BK Sjovhed
Torsdag d. 20. januar 2022 kl. 19:00
Langebro vs Nemo
Torsdag d. 27. januar 2022 kl. 19:00
Familien Nemesis vs Langebro
Søndag d. 30. januar 2022 kl. 11:00
Horsens vs Langebro
Spillested: Horsens
Langebro vs Horsens
Spillested: Horsens
Torsdag d. 3. februar 2022 kl. 19:00
Langebro vs Absalon
Torsdag d. 10. februar 2022 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb vs Langebro
Lørdag d. 5. marts 2022 kl. 11:00
Hatten vs Langebro
Langebro vs Mama Boyz
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund