Holdturnering 2021 / 2022

Malmö Backgammonklubb (M) ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

3650 Robert Palumbo

Hjemmebane

Royal Poolclub
Ystadgatan 53a
SE-214 22 Malmö
Sverige
+46 708656835

Stamhold

Malmö Backgammonklubb

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 1509 Mårten Howe IM 1253,85 21 12 9 3
2 3644 Joachim Lindgren 1168,55 13 8 5 3
3 4059 Thomas Tenland GM 1306,48 3 3 0 3
4 3639 Aron Tendler IM 1191,97 16 8 8 0
5 3650 Robert Palumbo 1195,52 25 12 13 -1
6 4894 Johan Furemar Miörner 1053,87 1 0 1 -1
7 3948 Fredrik Carlsson IM 1180,29 21 8 13 -5

Kampprogram

Torsdag d. 2. september 2021 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb (M) 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 9. september 2021 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb (M) 3 – 1 Mama Boyz
Torsdag d. 16. september 2021 kl. 19:00
Hatten (O) 3 – 1 Malmö Backgammonklubb (M)
Torsdag d. 30. september 2021 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Søndag d. 3. oktober 2021 kl. 11:00
Horsens (O) 1 – 3 Malmö Backgammonklubb (M)
Spillested: Horsens
Malmö Backgammonklubb (M) 2 – 2 Horsens (O)
Spillested: Horsens
Torsdag d. 7. oktober 2021 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb (M) 2 – 2 Roskilde BgK (O)
Torsdag d. 28. oktober 2021 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb (M) 3 – 1 BK Sjovhed
Torsdag d. 4. november 2021 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb (M) 0 – 4 Langebro
Torsdag d. 18. november 2021 kl. 19:00
Absalon 3 – 1 Malmö Backgammonklubb (M)
Lørdag d. 20. november 2021 kl. 11:00
Malmö Backgammonklubb (M) 3 – 1 Lødigt
Lødigt 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Spillested: Malmø
Torsdag d. 25. november 2021 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Tirsdag d. 7. december 2021 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb (M) 3 – 1 Familien Nemesis
Spillested: Malmø
Torsdag d. 9. december 2021 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb (M) 3 – 1 Hatten (O)
Søndag d. 30. januar 2022 kl. 11:00
Malmö Backgammonklubb (M) 3 – 1 Soirée Dansante
Spillested: Hos Mama Boyz kl. 11.00
Mama Boyz 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Spillested: Hos Mama Boyz kl. 15.00
Torsdag d. 3. februar 2022 kl. 19:00
BK Sjovhed 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Torsdag d. 10. februar 2022 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Torsdag d. 17. februar 2022 kl. 19:00
Roskilde BgK (O) 3 – 1 Malmö Backgammonklubb (M)
Lørdag d. 19. marts 2022 kl. 11:00
Familien Nemesis 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Spillested: Ishøj, 1. runde. kl. 11.00
Malmö Backgammonklubb (M) 3 – 1 Absalon
Spillested: Ishøj, 2. runde. kl. 15.00
Lørdag d. 2. april 2022 kl. 11:00
Absalon 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Spillested: Ishøj, 23. runde (1. runde kampstart kl. 10.00)
Malmö Backgammonklubb (M) 1 – 3 Soirée Dansante
Spillested: Ishøj, 24. runde (2. runde kampstart 13.30)
Nemo 2 – 2 Malmö Backgammonklubb (M)
Spillested: Ishøj, 25. runde (3. runde kampstart 18.00)
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund