Holdturnering 2021 / 2022

Absalon III ─ 2. division A (Øst)


Holdkaptajn

9991 Henrik Biering

Hjemmebane

Folkehuset Absalon
Sønder Blvd. 73
1720 København V
Danmark
28999177

Stamhold

Absalon

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 5772 Jeppe Jørgensen 1134,00 16 11 5 6
2 38 Anders Marcussen 1178,09 11 8 3 5
3 1563 Doron Lavi 1110,02 5 3 2 1
4 15239 Jonas Moehrdel IM 1198,53 1 1 0 1
5 8403 Mikkel Baand Rasmussen 1019,00 4 2 2 0
6 21030 Thomas Niebling 1112,47 2 1 1 0
7 4756 Jesper Hested 1023,17 0 0 0 0
8 17589 Martin Hermansen 1153,21 0 0 0 0
9 4794 Lennart Lajboschitz 988,53 5 2 3 -1
10 12301 Mogens Kischinovsky 1019,98 1 0 1 -1
11 13773 Vladimir Stokic 1112,34 1 0 1 -1
12 22776 Pia Jeppesen GM 1203,66 1 0 1 -1
13 8448 Henrik Damgaard Hansen 1024,29 10 4 6 -2
14 4450 Ulrik Lundberg 979,29 2 0 2 -2
15 4674 Menashe Tal 1025,52 14 5 9 -4
16 9991 Henrik Biering 1044,69 8 2 6 -4
17 4701 Erik Barfoed 941,32 7 1 6 -5

Kampprogram

Torsdag d. 2. september 2021 kl. 19:00
Absalon III 1 – 3 Easy Take I (O)
Torsdag d. 9. september 2021 kl. 19:00
Ladies N' Gents 1 – 3 Absalon III
Torsdag d. 16. september 2021 kl. 19:00
Absalon III 3 – 1 Brønshøj
Torsdag d. 23. september 2021 kl. 19:00
Ringsted IV 2 – 2 Absalon III
Torsdag d. 30. september 2021 kl. 19:00
Absalon III 2 – 2 KBgK IV
Torsdag d. 7. oktober 2021 kl. 19:00
Klaps-Phønix (N) 2 – 2 Absalon III
Torsdag d. 14. oktober 2021 kl. 19:00
Absalon III 2 – 2 Tyrefægterne
Torsdag d. 28. oktober 2021 kl. 19:00
Farum 3 – 1 Absalon III
Torsdag d. 4. november 2021 kl. 19:00
Absalon III 0 – 4 Mama Boyz III
Torsdag d. 11. november 2021 kl. 19:00
Absalon III 2 – 2 Vesterbro Backgammon Klub I
Torsdag d. 18. november 2021 kl. 19:00
DBPS 3 – 1 Absalon III
Torsdag d. 25. november 2021 kl. 19:00
Easy Take I (O) 3 – 1 Absalon III
Torsdag d. 2. december 2021 kl. 19:00
Absalon III 2 – 2 Ladies N' Gents
Torsdag d. 9. december 2021 kl. 19:00
Brønshøj 2 – 2 Absalon III
Torsdag d. 6. januar 2022 kl. 19:00
Absalon III vs Ringsted IV
Torsdag d. 13. januar 2022 kl. 19:00
KBgK IV 1 – 3 Absalon III
Torsdag d. 20. januar 2022 kl. 19:00
Absalon III 1 – 3 Klaps-Phønix (N)
Torsdag d. 27. januar 2022 kl. 19:00
Tyrefægterne 2 – 2 Absalon III
Torsdag d. 3. februar 2022 kl. 19:00
Absalon III 3 – 1 Farum
Torsdag d. 10. februar 2022 kl. 19:00
Mama Boyz III 3 – 1 Absalon III
Lørdag d. 19. marts 2022 kl. 11:00
Vesterbro Backgammon Klub I 3 – 1 Absalon III
Spillested: 1. runde. Ishøj. kl. 11.00
Absalon III 2 – 2 DBPS
Spillested: 2. runde. Ishøj. kl. 15.00
Der er endnu ikke valgt en spilledag.
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund