Holdturnering 2022 / 2023

Absalon (M) ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

15 GM Klaus Switon

Hjemmebane

Folkehuset Absalon
Sønder Blvd. 73
1720 København V
Danmark
27201618

Stamhold

Absalon

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 15 Klaus Switon GM 1249,54 13 9 4 5
2 9690 Jens Ostermann-Petersen IM 1229,26 4 4 0 4
3 9695 Thomas Myhr SGM 1261,71 14 8 6 2
4 2402 Karsten Bredahl SGM 1245,71 13 7 6 1
5 22776 Pia Jeppesen GM 1203,66 13 7 6 1
6 13773 Vladimir Stokic 1112,34 7 3 4 -1
7 4004 Jakob Andersen IM 1150,34 4 1 3 -2

Kampprogram

Torsdag d. 1. september 2022 kl. 19:00
Røde Stjerne 2.0 0 – 4 Absalon (M)
Torsdag d. 8. september 2022 kl. 19:00
Absalon (M) 1 – 3 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 15. september 2022 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Absalon (M)
Torsdag d. 29. september 2022 kl. 19:00
Absalon (M) 2 – 2 Livingstone Backgammon
Torsdag d. 6. oktober 2022 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Absalon (M)
Torsdag d. 13. oktober 2022 kl. 19:00
Absalon (M) 1 – 3 A-Team (O)
Torsdag d. 27. oktober 2022 kl. 19:00
Hatten 1 – 3 Absalon (M)
Torsdag d. 3. november 2022 kl. 19:00
Absalon (M) 3 – 1 KBgK (O)
Torsdag d. 24. november 2022 kl. 19:00
Absalon (M) 2 – 2 Røde Stjerne 2.0
Torsdag d. 1. december 2022 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 2 – 2 Absalon (M)
Torsdag d. 8. december 2022 kl. 19:00
Absalon (M) 3 – 1 Nemo
Torsdag d. 15. december 2022 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Absalon (M)
Lørdag d. 7. januar 2023 kl. 11:00
Absalon (M) 2 – 2 Horsens
Spillested: Horsens
Horsens 3 – 1 Absalon (M)
Spillested: Horsens
Torsdag d. 12. januar 2023 kl. 19:00
Livingstone Backgammon 1 – 3 Absalon (M)
Torsdag d. 19. januar 2023 kl. 19:00
Absalon (M) 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 26. januar 2023 kl. 19:00
A-Team (O) 2 – 2 Absalon (M)
Torsdag d. 9. februar 2023 kl. 19:00
Absalon (M) vs Hatten
Torsdag d. 16. februar 2023 kl. 19:00
Absalon (M) vs Soirée Dansante
Torsdag d. 2. marts 2023 kl. 19:00
KBgK (O) vs Absalon (M)
Lørdag d. 4. marts 2023 kl. 11:00
Absalon (M) vs Lødigt
Spillested: 1. runde kl. 11.00
Soirée Dansante vs Absalon (M)
Spillested: 2. runde kl. 15.00
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund