Holdturnering 2022 / 2023

KBgK (O) ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

6973 IM Michael Krakus

Hjemmebane

Next House Copenhagen (kælderen)
Bernstorffsgade 27
1577 København V
Danmark
https://www.nexthousecopenhagen.com/

Klub

KBgK

Stamhold

KBgK (O)

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 866 Peter Jes Thomsen GM 1277,09 18 10 8 2
2 1162 Khosrow Jafehvand GM 1195,26 17 9 8 1
3 4107 Søren Bejder 1171,44 12 6 6 0
4 658 Laila Leonhardt 1153,50 1 0 1 -1
5 300 Thomas Kirknel 1195,41 16 7 9 -2
6 6973 Michael Krakus IM 1189,98 21 8 13 -5
1 7587 Thomas Ferguson 1130,26 1 1 0 1
2 14964 Jesper Mølgård IM 1166,72 2 1 1 0

Kampprogram

Torsdag d. 1. september 2022 kl. 19:00
KBgK (O) 2 – 2 A-Team (O)
Torsdag d. 8. september 2022 kl. 19:00
Hatten 3 – 1 KBgK (O)
Torsdag d. 22. september 2022 kl. 19:00
KBgK (O) 4 – 0 Lødigt
Torsdag d. 29. september 2022 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 KBgK (O)
Torsdag d. 6. oktober 2022 kl. 19:00
KBgK (O) 2 – 2 Røde Stjerne 2.0
Torsdag d. 13. oktober 2022 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 4 – 0 KBgK (O)
Torsdag d. 27. oktober 2022 kl. 19:00
KBgK (O) 2 – 2 Nemo
Søndag d. 30. oktober 2022 kl. 11:00
Horsens 3 – 1 KBgK (O)
Spillested: Horsens
KBgK (O) 0 – 4 Horsens
Spillested: Horsens
Torsdag d. 3. november 2022 kl. 19:00
Absalon (M) 3 – 1 KBgK (O)
Torsdag d. 10. november 2022 kl. 19:00
KBgK (O) 2 – 2 Livingstone Backgammon
Torsdag d. 17. november 2022 kl. 19:00
Langebro 0 – 4 KBgK (O)
Torsdag d. 24. november 2022 kl. 19:00
A-Team (O) 1 – 3 KBgK (O)
Torsdag d. 1. december 2022 kl. 19:00
KBgK (O) 2 – 2 Hatten
Torsdag d. 5. januar 2023 kl. 19:00
Lødigt 3 – 1 KBgK (O)
Torsdag d. 12. januar 2023 kl. 19:00
KBgK (O) 4 – 0 Soirée Dansante
Torsdag d. 19. januar 2023 kl. 19:00
Røde Stjerne 2.0 2 – 2 KBgK (O)
Torsdag d. 26. januar 2023 kl. 19:00
KBgK (O) 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 2. februar 2023 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 KBgK (O)
Torsdag d. 2. marts 2023 kl. 19:00
KBgK (O) 1 – 3 Absalon (M)
Lørdag d. 4. marts 2023 kl. 11:00
Livingstone Backgammon 3 – 1 KBgK (O)
Spillested: Valby, Cafe 3. halvleg. 1. runde kl. 11.00
KBgK (O) 4 – 0 Langebro
Spillested: Valby, Cafe 3. halvleg. 2. runde kl. 15.00
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund