Holdturnering 2023 / 2024

Lødigt II ─ 2. division A (Øst)


Holdkaptajn

353 Louisa Dahlin Friberg

Hjemmebane

Mad og Andet, Værløse Hallerne
Stiager 8
3500 Værløse
Danmark
27354109

Klub

Lødigt

Stamhold

Lødigt II

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 9149 Inga Vigh-Pedersen 1124,71 14 10 4 6
2 353 Louisa Dahlin Friberg 1198,13 7 5 2 3
3 2276 Joachim Fehler 1117,19 4 3 1 2
4 1089 Alexander Dick 1027,46 9 5 4 1
5 1087 Søren Weis 979,08 9 4 5 -1
6 1665 Jacob Lundgaard 1023,92 5 1 4 -3
7 6620 Jesper Brok Hansen 1004,65 6 1 5 -4
8 2126 Birgitte Nissen 1013,18 11 3 8 -5
9 9021 Heidi Munk Andersen 955,18 12 3 9 -6
1 20773 Hans Kristian Mathiesen IM 1208,51 2 2 0 2

Kampprogram

Torsdag d. 7. september 2023 kl. 19:00
Lødigt II 3 – 1 13. Brigade
Torsdag d. 14. september 2023 kl. 19:00
Team Alexanders vs Lødigt II
Torsdag d. 21. september 2023 kl. 19:00
Lødigt II 2 – 2 KBgK III
Torsdag d. 28. september 2023 kl. 19:00
Brønshøj 2 – 2 Lødigt II
Torsdag d. 5. oktober 2023 kl. 19:00
Lødigt II 2 – 2 Gentofte I (O)
Torsdag d. 12. oktober 2023 kl. 19:00
Nemo II 3 – 1 Lødigt II
Torsdag d. 26. oktober 2023 kl. 19:00
Lødigt II 2 – 2 Absalon III (O)
Torsdag d. 2. november 2023 kl. 19:00
Easy Take II 2 – 2 Lødigt II
Torsdag d. 9. november 2023 kl. 19:00
Lødigt II 0 – 4 Tyrefægterne
Torsdag d. 16. november 2023 kl. 19:00
Lødigt II 4 – 0 BMS Backgammon I (O)
Torsdag d. 23. november 2023 kl. 19:00
Farum (O) 3 – 1 Lødigt II
Torsdag d. 30. november 2023 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Lødigt II
Torsdag d. 7. december 2023 kl. 19:00
Lødigt II 1 – 3 Team Alexanders
Torsdag d. 14. december 2023 kl. 19:00
KBgK III 2 – 2 Lødigt II
Torsdag d. 4. januar 2024 kl. 19:00
Lødigt II 0 – 4 Brønshøj
Torsdag d. 11. januar 2024 kl. 19:00
Gentofte I (O) vs Lødigt II
Torsdag d. 18. januar 2024 kl. 19:00
Lødigt II 2 – 2 Nemo II
Torsdag d. 25. januar 2024 kl. 19:00
Absalon III (O) 1 – 3 Lødigt II
Torsdag d. 1. februar 2024 kl. 19:00
Lødigt II 3 – 1 Easy Take II
Torsdag d. 8. februar 2024 kl. 19:00
Tyrefægterne 2 – 2 Lødigt II
Lørdag d. 2. marts 2024 kl. 11:00
BMS Backgammon I (O) vs Lødigt II
Spillested: 1. runde
Lødigt II vs Farum (O)
Spillested: 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund